Futbola izlases treneris: Latviešu spēlētājiem pietrūkst ambīcijas spēlēt augstākā līmenī

Slaviša Stojanovičs, sportazinas.com
Slaviša Stojanovičs | Foto: LFF

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Slaviša Stojanovičs “Sporta Studijas” sižetā izteicies par latviešu spēlētāju ambīcijām un degsmi uz laukuma, kā arī skaidrojis iemeslus, kādēļ piekritis trenēt tieši Latvijas izlasi.

“Pirmā lieta, kas man šeit pietrūkst, ir tas, ka spēlētājiem trūkst ambīcijas! Viņiem pietiek ar to, ka viņi spēlē Latvijā. Ja tev nav ambīciju spēlēt citur, ja tev nav ambīciju spēlēt labākās komandās un līgās, lielākos stadionos un daudzu skatītāju priekšā, es nesaprotu, kāpēc tu vispār spēlē futbolu,” sacīja Stojanovičs.

Stojanovičam arī vaicāts, cik lielu lomu lēmumā par Latvijas izlases trenēšanu spēlēja tas, ka Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents ir Kaspars Gorkšs. Tieši FC “Riga” rindās Gorkšs aizvadīja savu pēdējo sezonu kā spēlētājs, bet vienību vadīja slovēņu speciālists.

“Protams, tas bija galvenais iemesls, kāpēc piekritu šim darbam. Viņš uzreiz sniedza savu vīziju par nākotni un atbalstīja mani. Viņš ļoti vēlējās, lai esmu šeit.”

Treneris komentējis arī uzbrucēja Roberta Uldriķa izteicienus par vilkiem un čivauvām, proti, kamēr izlasei nav panākumu, to nevar saukt par vilkiem, ja komanda spēlē kā čivauvas.

“Ja mēs ticam, ka varam būt vilki, mēs nevaram atļauties spēļēt kā čivauvas. Uz laukuma mums jābūt izsalkušiem kā vilkiem un jācīnās. Tas ir pretstats čivauvām, kuri ir mazi sunīši un neviens no viņiem nebaidās. Izlases spēlētājiem ir jābūt izsalkušiem pēc futbola un uzvarām! Un tā visa man pietrūka, kad ķeros klāt pie darba.”

Stojanovičs sižetā stāsta arī par viņa zināšanām par Latvijas futbolu un arī, kā, viņaprāt, būtu jāizvēlas sastāvs izlases spēlēm – dodot priekšroka jaunākiem spēlētājiem vai pieredzējušākiem.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par