Futbols seko basketbola pēdās? Par Latvijas izlases treneri kļūst itāļu speciālists

05/02/2024 16:57
Nokopēts
Paolo Nikolato

Par Latvijas futbola izlases galveno treneri kļuvis itālis Paolo Nikolato, apstiprinājusi Latvijas Futbola federācija (LFF). Līgums noslēgts uz diviem gadiem.

LFF prezidents Vadims Ļašenko jau iepriekš bija izteicies, ka LFF valdes sēdē, kas bija paredzēta šodien, viņš plānoja virzīt vienu sevis izraudzīto kandidātu. Kā potenciālais treneris šodienas sēdē tika prezentēts Nikolato. Ar speciālistu ātri tika panākta mutiska vienošanās, taču oficiāls līgums tika noslēgts pēc ilgstošām diskusijām.

Nikolato bija viens no četriem kandidātiem, kura vārds saistībā ar Latvijas izlasi izskanēja publiski. Pretendentu vidū bija arī bijušais RFS treneris, lietuvietis Valds Dambrausks, kādreizējais Zviedrijas izlases stūrmanis Janne Andersons, kā arī polis Mareks Papšuns, kurš iepriekš trenēja Polijas komandu Čenstohovas “Rakow”, ar kuru par valsts čempionu kļuva Latvijas izlases uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis.

“Nav noslēpums, ka uz šo vakanci izskatījām ļoti daudz kandidātu, vairāk par publiski izskanējušajiem četriem, kas bija mūsu rezumējošajā sarakstā. Nikolato atstāja ļoti spēcīgas personības iespaidu, var just, ka viņš “pazīst drēbi”, ir zinošs futbola taktiskajās niansēs, ļoti pārliecinošs komunikācijā un sevis prezentēšanā. Mums ļoti būtiski bija tas, ka treneris var dzīvot Latvijā visu laiku, nevis tikai epizodiski. Esmu pārliecināts, ka esam izdarījuši pareizo izvēli, un šī speciālista ieguldījums Latvijas futbolā būs paliekošs,” par izlases jauno galveno treneri sacīja LFF prezidents Ļašenko.

“Jauna trenera meklējumi izlasei bija ārkārtīgi interesants process, jo tā gaitā sanāca dzirdēt ļoti daudz dažādu profesionāļu viedokļus par Latvijas izlasi, galvenajiem izaicinājumiem, spēles stilu un citām niansēm. Tas bija ļoti vērtīgi — uzzināt tik daudz visādu nianšu, par kurām mēs Latvijā īsti pat neaizdomājamies,” atklāja Ļašenko. “Izvēle nebija vienkārša, mums bija jāizvēlas no patiešām daudz labiem speciālistiem. Trenera meklēšanas procesa gaitā pārliecinājāmies, ka Latvijas izlases galvenā trenera amats ir interesants un vilinošs augsta kalibra speciālistiem. Esam pateicīgi visiem kandidātiem, kuri bija patiesi ieinteresēti darbā ar Latvijas izlasi.”

57 gadus vecais Nikolato līdz šim strādājis tikai savā dzimtenē. Karjeras sākumā 15 gadus darbojies leģendārā “Chievo” kluba akadēmijā, 2014. gadā viņš “Lumezzane” vienībā debitēja galvenā trenera amatā. Tur Nikolato nostrādāja līdz 2016. gadam, pirms viņš “pavēra jaunu lappusi”, kļūstot par Itālijas U18 izlases stūrmani.

Turpmākajos gados sekoja paaugstinājumi uz U19, U20 un U21 valstsvienībām. 2018. gadā Nikolato vadībā Itālijas U19 izlase kļuva par Eiropas vicečempioniem, bet gadu vēlāk U20 komanda izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausā. Ar U21 valstsvienību, kuru Nikolato trenēja iepriekšējos četrus gadus, rezultāti nebija tik spoži – 2021. gada EČ Itālija izstājās ceturtdaļfinālā, bet pagājušā gada finālturnīrā neizdevās pārvarēt grupu turnīru. Pēc neveiksmīgajām sacensībām Nikolato Itālijas U21 izlasi pameta.

Decembrī no Latvijas izlases galvenā trenera amata tika atbrīvots Dainis Kazakevičs. Ar Kazakeviču pie stūres izlase spēlēja 2020.gada Pasaules kausa kvalifikācijā, UEFA Nāciju līgā un 2024.gada Eiropas čempionāta atlasē. Viņa vadībā izlase 41 mačā izcīnīja 11 uzvaras, 12 reizes spēlēja neizšķirti un piedzīvoja 18 zaudējumus.

Nikolato vadībā Latvijas izlase pirmās pārbaudes spēles aizvadīs martā, bet nākamie oficiālie mači paredzēti vien rudenī 2024./2025.gada sezonas UEFA Nāciju līgas C līgā.

 

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām