Gailītis: Brīžiem daži jūtas vairāk kā rokzvaigznes un cenšas maču uzvarēt vienatnē

09/11/2023 08:52
Jānis Gailītis

Latvijas basketbola klubs “VEF Rīga” trešdien Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas grupu turnīra mačā aizvadīja divus pilnīgi atšķirīgus puslaikus, pēc zaudējuma secināja rīdzinieku galvenais treneris Jānis Gailītis.

Jau ziņots, ka “VEF Rīga” mačā ar Tenerifes “Lenovo” komandu nespēja nosargāt pirmajās divās ceturtdaļās gūto pārsvaru un piedzīvoja trešo zaudējumu pēc kārtas – 55:76. “Bija divi pilnīgi atšķirīgi puslaiki. Iespējams, vajadzēja spēlēt vairāk kā komandai, jo brīžiem daži jūtas vairāk kā rokzvaigznes un cenšas maču uzvarēt vienatnē. Talanta pietiek, taču ar šādu atdevi un enerģiju nevar uzvarēt tādus pretiniekus,” pēcspēles preses konferencē stāstīja Gailītis.

Arī “VEF Rīga” aizsargs Brendans Adamss atzina, ka komandas sniegums puslaikos bija diametrāli pretējs. “Sākums bija labs, taču nebijām stabili gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Jāņem labākie piemēri no spēles pirmajā puslaikā, lai būtu labāka komanda,” teica Adamss.

C apakšgrupā pa divām uzvarām trīs spēlēs ir “Cholet”, Stambulas “Dariššafaka” un Tenerifes basketbolistiem, bet “VEF Rīga” zaudējusi visos trīs dueļos. Pamatturnīrā, tāpat kā iepriekšējā sezonā, pirmajā posmā 32 komandas būs sadalītas astoņās apakšgrupās pa četrām katrā. Grupu uzvarētājas nodrošinās vietu otrajā posmā, bet vēl astoņas komandas tiks noskaidrotas “play-in” kārtā, kurā piedalīsies otro un trešo pozīciju grupā ieņēmušās vienības.

Pērn “VEF Rīga” savā ceturtajā Čempionu līgas sezonā nepārvarēja pirmo posmu, ieņemot pēdējo vietu apakšgrupā, kurā bija jātiekas ar Manrezas “Baxi”, Lisabonas “Benfica” un Limožas CSP. Maijā par čempioni tika kronēta Vācijas komanda Bonnas “Telekom”, kas finālā ar 77:70 uzvarēja Jeruzalemes “Hapoel”.