Gailītis: Esmu ļoti pesimistisks, redzot, kā Latvijas sports izskatās pēdējā laikā

21/12/2022 10:31
Jānis Gailītis

“VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis pēc sezonas noslēguma FIBA Čempionu līgā emocionālā monologā vērsās pie žurnālistiem, aicinot viņus neveidot negatīvu fonu ap komandu un arī profesionālo sportu Latvijā.

Jau vēstīts, ka vakar “VEF Rīga” savā laukumā ar 80:82 zaudēja “Baxi Manresa” un noslēdza Eirokausu sezonu, sešos mačos izcīnot vienu uzvaru. Pēcspēles preses konferencē palūgts izvērtēt sezonu Eiropas turnīrā, Gailītis atbildēja visai emocionāli.

“Vērtēt kaut ko ir žurnālistu darbs. Vakar man uzdeva trīs tādus jautājumus, likās, ka klubs jātaisa ciet. Viss ir slikti, mēs neko nemākam. Un mums nākamajā dienā pēc šādas intervijas jāsavāc zāle. Cilvēkiem tomēr vajadzētu izvērtēt, ar kādiem jautājumiem viņi nāk. Man nav jāvērtē, es rītdien nākšu, trenēšu, skatīšos, analizēšu,” teica treneris.

“Gribētos, lai mums nebūtu diskusijas par to, vai profesionālais sports ir vajadzīgs, bet par to, ka cilvēki var atpūsties un izklaidēties spēlēs. Jāsaprot, ar kādiem budžetiem mēs strādājam. Kāpēc futbols vienu reizi daudzos gados tika Eirokausos un visi ir apmierināti? Mēs tur esam visu laiku, bet mums tas prasa ļoti daudz, tas nav viegli. Ne vienmēr cipari visu nosaka un, protams, arī mums dažreiz jābūt veiksmīgākiem. Esmu ļoti pesimistisks, redzot, kā Latvijas sports izskatās pēdējā laikā. Mums visiem par to ļoti skaļi jārunā un jābūt ļoti prasīgiem pret tiem, kas dod naudu. Latvijā ir “De Facto” un citi raidījumi, kas slāna tos, kuri dod naudu sportam un publika tiek nostādīta pret sportu. Cik varam, tik darām, bet tas ir nožēlojami. Pirmā vieta alkoholismā…vajag izvērtēt, ar kādiem jautājumiem cilvēki nāk uz preses konferencēm,” uzskata speciālists.

“Padomāsim, ka sports ir pozitīva lieta. Mēs visi gribām fanot, ne tikai skatīties Franciju pret Argentīnu, bet arī sistemātiski piedalīties, tāpēc ka mēs daudz ko liekam iekšā un strādājam. Par lekciju 20 dolāri,” savu monologu noslēdza treneris.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Rihards Lomažs un Jānis Strēlnieks
20/03/2023 10:12

Bez Lomaža un Strēlnieka – kā spēlēsim Pasaules kausā?

Šobrīd kļuvis zināms, ka šī gada Pasaules kausā basketbolā Latvijas izlasei savainojumu dēļ nevarēs palīdzēt aizsargi Rihards Lomažs un Jānis Strēlnieks.  Jāatgādina, ka Lomažs janvāra otrajā pusē guva ceļgala krusteniskās…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām