Gailītis: Lielākajai daļai spēlētāju nav redzams ilgtermiņa mērķis, tagad uzvara nav pašmērķis

01/08/2021 23:11

Latvijas čempiones “VEF Rīga” galvenais treneris un Latvijas nacionālās valstsvienības stūrmaņa Lukas Banki palīgs Jānis Gailītis sarunā ar Valdi Valteru “Youtube” kanālā “11TV” pastāstījis par mūsdienu basketbolistu attieksmi un Kristapa Porziņģa iespējamo lomu izlasē.

Komentējot atšķirību starp 3×3 izlases dalībniekiem, kuri Tokijā kļuva par olimpiskajiem čempioniem un basketbolistiem, kuri ikdienā spēlē klasisko basketbolu, Gailītis atzīmēja atšķirīgo pieeju. “Čaļiem no 3×3 izlases bija mērķis. Ikdienā skatoties uz spēlētājiem [klasiskajā] basketbolā, lielākajā daļā gadījumu es neredzu mērķi – parasti tā ir nākamā spēle vai nākamais līgums. Bet lielākajai daļai nav ilgtermiņa mērķu, bet tieši tas arī nosaka motivāciju. Tā ir pirmā lieta. Vēl viens moments – atceros, kādā no turnīriem pirms olimpiādes Edgars Krūmiņš vienā no taimautiem teica “veči, šī ir mūsu pēdējā iespēja”. Viņi saprata, ka iespēju nav daudz. Kad Porziņģis ar kompāniju zaudēja Slovēnijai [2017. gada Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā], ģērbtuvē bija “nākamreiz”. Ar tādu domu joprojām dzīvo basketbolisti, kuriem ir 27-28 gadi.

Laiki ir mainījušies – tagad pēc zaudējuma ar -30 čalis iekāpj savā bemītī un pēc tam nofotografējas restorānā, tādā veidā iegūstot to apliecinājumu. Jāsaprot, ka ar naudas pelnīšanu nekas nebeidzas, viss tikai sākas. Man tā izskatās, ka tagad uzvara nav pašmērķis. Noslēgt līgumu, nokļūt siltākā vietā… tas nav tikai Latvijas sportā, bet arī visā pārējā pasaulē, it īpaši tur, kur sports ir komerciāls. Un NBA tam ir piemērs – mērķis ir nevis uzvarēt, bet pelnīt naudu. Tas arī veido attieksmi pret spēlētājiem un treneriem.”

Jautāts par Kristapa Porziņģa piesaistīšanu izlasei, Gailītis atklāja, ka liepājnieks izlases treniņos nav parādījies. “Īsti nezinu, vai tur notiek kaut kāds kontakts. Piekritu, ka, pat nespēlējot, viņš varētu iedot lielu pozitīvu impulsu izlasei. Mēs redzam, ka vislabāk spēlē tās izlases, kuru līderi vienmēr ir klāt, gatavi spēlēt vai vienkārši būt tuvumā. Domāju, mums vajadzētu viņam nodot to mesidžu, ka viņš ir vajadzīgs. Ar viņu mēs varam sasniegt augstākos mērķus,” pārliecināts Gailītis.

Komentāri - 2

  • suncity
    02/08/2021 08:46

    Piekrītu 100% ! 3×3 čaļi tomēr no cita materiāla ir taisīti !

  • andris
    02/08/2021 10:16

    Gailītim taisnība, diezgan pamatīga. Man ir tikai viens neliels jautājums. Kristaps nesen piedalījās Peinera kāzās. Esot ieradies ar helikopteru (labi, ka ne ar Lindgrēnas Karlsonu). Ja Bianki vēl nav runājis ar KP un Žani, tad varbūt, ka to varētu izdarīt Vējonis?

Pieslēgties

Dienas fokusā

Renē Fāzels
28/09/2021 16:32

Zobārsta 27 gadi IIHF prezidenta amatā – ar ko hokeja sabiedrības atmiņā paliks Fāzels

Aizvadītajā sestdienā Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) kongress, kurā tika ievēlēts jauns organizācijas prezidents. Tam bija jānotiek vēl pagājušajā gadā, taču, paša Renē Fāzela vārdiem runājot, viņš nevarēja atstāt…