Gailītis: Spītējot traumām, cīnījāmies līdz pēdējām minūtēm un nopelnījām uzvaru

08/03/2018 23:43

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” ceturtdien VTB Vienotās līgas mačā cīnījās līdz pēdējām minūtēm un guva pelnītu uzvaru, uzskata rīdzinieku galvenais treneris Jānis Gailītis.

“VEF Rīga”, turpinot mājas spēļu sēriju, ceturtdien ar rezultātu 87:83 (14:22, 28:22, 25:17, 20:22) pārspēja Igaunijas vadošo komandu Tallinas “Kalev”/”Cramo”.

“”Kalev”/”Cramo” šosezon ir ļoti laba un spēcīga komanda. Šodien neparādījām savu labāko sniegumu, piemēram, pietrūka cīņas zem groziem. Spītējot traumām, cīnījāmies līdz pēdējām minūtēm un nopelnījām uzvaru. Mums ar “Kalev”/”Cramo” ir sava veida derbijs Vienotajā līgā, turklāt abas komandas cīnās par vietu izslēgšanas turnīrā. Esmu ļoti gandarīts par izcīnīto uzvaru,” turnīra rīkotāji citē Gailīti.

Tikmēr pretinieku galvenais treneris Donalds Kairis uzsvēra, ka mačā uzvarējusi komanda, kurai bijis visstabilākais sniegums.

“Neveicās uzbrukumos un pieļāvām 15 kļūdas – pārāk daudz priekš Vienotās līgas. Tomēr varu atzīmēt, ka mēs cīnījāmies, par ko liecina uzbrukumā iegūtās atlēkušās bumbas. Daudzi basketbolisti neparādīja savu labāko sniegumu, kas pārvilka strīpu mūsu izredzēm izcīnīt uzvaru,” stāstīja lietuvietis Kairis, kurš savulaik par treneri strādāja arī “ASK Rīga” komandā.

“VEF Rīga” pēdējās piecās Vienotās līgas spēlēs izcīnījusi četras uzvaras. Rīdzinieki ar piecām uzvarām 16 mačos pacēlušies uz devīto vietu kopvērtējumā.

Latvijas komanda pēc neveiksmīga sezonas sākuma bija uzvarējusi trijās Vienotās līgas spēlēs, piedevām 12.februārī viesos pārsteidzoši ar 77:73 uzvarēja ULEB Eirolīgas klubu Maskavas apgabala “Himki”. Tomēr pagājušajā sestdienā ar 80:90 zaudēja Sanktpēterburgas “Zeņit” komandai.

Jau “Zeņit” rīdzinieki uzņēma savā laukumā, turklāt arī nākamos trīs mačus aizvadīs Rīgā. Nākamajā cīņā pirmdien “VEF Rīga” uzņems Eiropas grandu Maskavas CSKA.