Gailums tuvo personiskajam rekordam un otrā vieta sacensībās Šveicē; Palameikai pieticīgs sniegums

30/08/2022 22:47
Nokopēts
Patriks Gailums

Patriks Gailums otrdien Šveicē “Spitzen Leichtathletik” sacensībās vieglatlētikā ieņēma otro vietu šķēpmešanā. Tālākais metiens Latvijas šķēpmetējam padevās piektajā mēģinājumā – 83,30 metri. Šis rezultāts ir tikai par 35 centimetriem tuvāks nekā atlēta maija nogalē Grieķijā sasniegtais personiskais rekords.

Sacensības Gailums sāka ar 74,15 metrus tālu metienu, bet pēc tam gandrīz katrā mēģinājumā savu rezultātu uzlaboja. Otrajā metienu sērijā viņa raidītais šķēps lidoja 78,64 metru tālumā, trešajā pārsniedza 80 metrus (80,89 m), ceturtais metiens netika ieskaitīts, bet pēdējā metienā sasniegtie 82,56 metri viņam sacensībās būtu devuši trešo vietu. Otram Latvijas sportistam Gatim Čakšam pirmie divi metieni netika ieskaitīti, bet trešo viņš neveica.

Astoņu sportistu konkurencē uzvarēja 2012.gada olimpiskais čempions no Trinidadas un Tobago Kešorns Volkots, kurš piektajā metienā šķēpu raidīja 84,82 metru tālumā. Atskaitot pēdējo metienu, kurš netika ieskaitīts, visos pārējos rezultāts bija labāks par 82 ar pusi metriem. Trešajā vietā ar trešajā metienu sērijā sasniegto rezultātu 82,87 metri ierindojās amerikānis Kērtiss Tompsons.

Tikmēr sieviešu sacenībās Madara Palameika ieņēma piekto vietu. Tālākais metiens Latvijas šķēpmetējai padevās sestajā mēģinājumā – 53,87 metri. Palameika sacensības sāka ar 49,88 metrus tālu raidījumu, kas pēc pirmās metienu sērijas bija piektais labākais rezultāts. Otrajā mēģinājumā šķēps lidoja 50,59 metrus, trešais mēģinājums netika ieskaitīts, ceturtajā mēģinājumā tika sasniegti 51,05 metri, bet piektajā tika sasniegts rezultāts 50,39 metri, tobrīd atrodoties septītajā vietā.

Pēdējā mēģinājumā, kuru izpildīja astoņas labākās no 11 dalībniecēm, Palameika pakāpās uz piekto vietu. Uzvarēja kanādiete Elezabete Glīdla, kurš vienīgā meta šķēpu tālāk par 60 metriem, ceturtajā metienā sasniedzot rezultātu 61,03 metri. Otrā ar otrajā mēģinājumā sasniegtajiem 57,87 metriem bija serbiete Marija Vučenoviča, bet trešo vietu pēdējā metienā ar 57,30 metriem izrāva pasaules vicečempione no ASV Kara Vingere. Palameiku apsteidza arī jaunzēlandiete Torija Pītersa (55,70 m).

 

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām