Gaļimovs: Vainot vārtsargus “Dinamo” problēmās ir ērti, bet cilvēki aizmirst, ka mums spēlēja MHL puiši

05/04/2021 17:00

Aizvadītajā sezonā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubs Rīgas “Dinamo” atkārtoja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) rekordu, sezonas laikā izmantojot astoņus vārtsargus. Daži komandā pavadīja lielāku laiku – citi – mazāku. Vienā brīdī par pirmo numuru kļuva pieredzējušais Staņislavs Gaļimovs, kura sniegums tāpat nespēja iepriecināt nedz līdzjutējus, nedz trenerus – 16 mačos atvairīti 88,9% metienu un vidēji ielaisti 3,61 vārti.

Ar Gaļimovu vārtos komanda izcīnīja divas uzvaras, bet pašam vārtsargam sezona noslēdzās jau decembra beigās, kad viņš guva savainojumu mājas spēlē pret “Sochi”. Sarunā ar “Sportazinas.com” pats vārtsargs atzīst – sezona nebija tā labākā, bet tam bija vairāki iemesli, tajā skaitā nesportiskie.

Karjeras laikā krievu hokejists spēlējis tādās komandās kā Kazaņas “Ak Bars”, Mitišču “Atlant”, Maskavas CSKA, Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, Magņitogorskas “Metallurg” un Čeļabinskas “Traktor” – vienībās, kuru vieta “play-off” netika apšaubīta. “Protams, došanās uz Rīgu bija savā ziņā risks un beigās tas īsti neattaisnojās. Bet es noteikti nevēlējos sēdēt mājās. Sezona nebija tā vienkāršākā – karantīna, slimības, komandai nebija pilnvērtīgas pirmssezonas nometnes. Domāju, to varētu nosaukt par karjeras sliktāko sezonu, lai gan tāpat bija dažas labas spēles. Bieži vien nespējām koncentrēties, kas kļuva par iemeslu, kādēļ mēs bieži ielaidām pirmie,” saka 33 gadus vecais vārtsargs.

Staņislavs Gaļimovs

Staņislavs Gaļimovs | Foto: Kaspars Volonts / Rīgas “Dinamo”

Gaļimovs nevarēja nosaukt kādu vienu, visgrūtāko momentu. “Viss bija grūti. Tas, ka divas reizes bija jāsēž karantīnā, tas, ka pietrūka treniņu procesa un, protams, tas, ka dzīvoju bez ģimenes. Protams, arī spēlēšana bez līdzjutējiem ir kaut kas pavisam cits, jo nav vajadzīgo emociju. Bet tādi ir noteikumi un tie ir jāievēro.”

Martā par “Dinamo” ģenerālmenedžeri nozīmētais Edgars Buncis “FaceOff” podkāstā pauda viedokli, ka aizvadītās sezonas sākumā tika pazaudēta ģērbtuve. “Piekritīšu. Sākotnēji tas viss izskatījās pēc ģērbtuves, bet vēlāk sākās spēlētāju atlaišana, komandā bija jūtama neapmierinātība un nervozitāte. Pats centos koncentrēties uz spēlēm un treniņiem, lai iegūtu optimālāko fizisko formu,” atceras Gaļimovs.

Novembrī Galimovam izdevās diezgan kvalitatīva trīs spēļu sērija, kad viņš katrā no mačiem atvairīja vismaz 90% metienu, komandai svinot vienu uzvaru. “Te viss ir vienkārši. Pēc slimības es aizvadīju spēļu sēriju un sajūtu pārliecību, kuras man pietrūka sezonas sākumā. Diemžēl šo līmeni nesanāca noturēt. Laikam tā bija pārāk liela slodze pēc slimības, plus manu sniegumu ietekmēja regulāras maiņas. Domāju, tas viss beigās arī noveda pie savainojuma, kura dēļ es laukumā vairs nedevos,” uzskata pieredzējušais hokejists.

“Grūti teikt, vai sezonā bija kaut kas pozitīvs, bet “Dinamo” es noteikti atgrieztos,” saka Gaļimovs. “Centos atdot visus spēkus katrā mačā un izspiest no šīs situācijas visu, kas ir iespējams. Protams, novelt visu vainu uz vārtsargiem vienmēr ir ērti un izdevīgi, bet neviens neņēma vērā, ka mums spēlēja puiši, kuri vēl pagājušajā sezonā atradās Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandā,” komandas nestabilitāti skaidro vārtsargs un norāda, ka jaunajam Jānim Vorim ir visas iespējas, lai turpinātu spēlēt KHL līmenī. “Viss atkarīgs no viņa paša. Domāju, pārī ar pieredzējušo vārtsargu Voris varēs progresēt.”

Pieslēgties

Dienas fokusā

Gordons Heivords pret Kristapu Porziņģi
15/06/2021 12:19

Avots: “Hornets” apsver iespēju veikt darījumu, lai iegūtu Porziņģi

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Šarlotas “Hornets” apsver iespēju veikt maiņas darījumu, lai savā paspārnē iegūtu Dalasas “Mavericks” uzbrucēju Kristapu Porziņģi, informē medija “NBA Analysis Network” apskatnieks Evans Meisijs. “Viens…