Galveno MVP kandidātu duelī “Bucks” uzveic “Rockets”; Dončičs noķer “Maģisko” Džonsonu (VIDEO)

27/03/2019 08:51

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt divu potenciālo sezonas vērtīgāko spēlētāju (MVP) pārstāvēto komandu duelī Milvoki “Bucks” itin pārliecinoši savā laukumā pārspēja Hjūstonas “Rockets”. Tikmēr zaudējumus mājās piedzīvoja Daira Bertāna un Kristapa Porziņģa klubi.

“Bucks” un “Rockets” dueļa pirmais puslaiks noslēdzās ar nelielu mājinieku pārsvaru (58:53), tomēr pēc lielā pārtraukuma Milvoki vienība spēles trešajā ceturtdaļā bija pārāka ar 32:18, kas ļāva noslēdzošo ceturksni uzsākt vadībā ar 90:71. Mača pēdējā periodā “Rockets” vairs nespēja nopietni apdraudēt “buku” uzvaru, NBA līderei triumfējot ar 108:94.

Divu galveno MVP balvas pretendentu divcīņā rezultatīvāks bija Hjūstonas līderis Džeimss Hārdens, kurš guva 23 punktus (3p. 1/9), izcīnīja desmit atlēkušās bumbas un veica septiņas rezultatīvas piespēles. Savukārt pretējā nometnē Jannis Adetokunbo sakrāja 19 punktus, 14 bumbas un četras piespēles. Rezultatīvākais “Bucks” sastāvā ar 23 punktiem gan bija Ēriks Bledso.

“Rockets” šis bija tikai trešais zaudējums pēdējās 17 spēlēs un ar kopējo bilanci 47-29 Maika D’Antoni vadītā komanda Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem ceturto vietu. Tikmēr “Bucks’ (56-19) joprojām saglabā gana stabilu līderpozīciju ne tikai austrumos, bet arī visā līgā.

Jau savu septīto “triple-double” šosezon sakrājis Luka Dončičs, taču tas neglāba viņa un latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvēto Dalasas “Mavericks” no zaudējuma mājās pret Sakramento “Kings” – 121:125. Viesi panākumu nodrošināja vien mača pēdējā minūtē, kad ar vērtīgiem groziem izcēlās abi sākumsastāva aizsargi Badijs Hīlds un De’Ārons Fokss. “Kings” ar 37 uzvarām un 37 zaudējumiem joprojām saglabā ļoti teorētiskas izredzes iekļūt Rietumu konferences “play-off”, taču, lai tas notiktu, tuvākajai konkurentei Sanantonio “Spurs” (43-32) atlikušajā sezonas daļā jānospēlē katastrofāli.

Tikmēr slovēņu pirmgadnieks Dončičs līdz ar septītā “triple-double” sasniegšanu (28 p. + 12 atl.b. + 12 piesp.) atkārtojis leģendārā Ērvina “Maģiskā” Džonsona sasniegumu savā debijas sezonā NBA tālajā 1980. gadā. Līgas vēsturē vairāk “triple-double” savās pirmajās sezonās sakrājuši vien Bens Simonss (12) un Oskars Robertsons (26).

Uz rezervistu soliņa šonakt palika un laukumā neizgāja Dairis Bertāns, bet viņa pārstāvētā Ņūorleānas “Pelicans” piedzīvoja zaudējumu savu skatītāju priekšā pret Atlantas “Hawks” (120:130). Viesu rindās ar savu 24 “double-double” izcēlās debitants Trejs Jangs (33 p. + 12 piesp.), savukārt “Pelicans” no zaudējuma neglāba Džuliusa Rendla 24 punkti un deviņas bumbas, kā arī Frenka Džeksona 20 punkti.

Pie diviem panākumiem pēc kārtas pirmoreiz kopš janvāra vidus tikusi Losandželosas “Lakers”, mājās ar 124:106 tiekot galā ar Vašingtonas “Wizards”. Kenteiviuss Kaldvels-Poups realizēja sešus tālmetienus (no 12) un guva 29 punktus, kamēr Lebrons Džeimss pievienoja 23 punktus, 14 atlēkušās un septiņas piespēles. “Wizards” sastāvā 32 punkti Brelijam Bīlam.

Uz astoto vietu Austrumu konferences kopvērtējumā šonakt pakāpās Orlando “Magic”, kas divu Floridas klubu duelī viesos pārspēja savu sīvāko konkurenti par pēdējo biļeti uz “play-off” Maiami “Heat” – 104:99. Mājinieki pirmajā puslaikā iekrāja pat 17 punktu handikapu, bet lielajā pārtraukumā devās pie rezultāta 51:42. Puslaikā īpašā ceremonijā tika iemūžināts divkārtējā NBA čempiona “Heat” sastāvā Krisa Boša spēļu krekls ar pirmo numuru.

Svinīgais notikums gan “Heat” klubam nenesa veiksmi spēles otrajā daļā, jo “Magic” trešajā ceturtdaļā uzvarēja ar 34:19, bet izšķirošajā ceturksnī noturēja slideno pārsvaru un guva ļoti svarīgu uzvaru. Tādējādi Orlando, kas atrodas sešu panākumu sērijā, ar bilanci 37-38 ielauzusies austrumu labāko astotniekā, izbīdot ārā tieši “Heat” (36-38). Nekur tālu priekšā nav arī Detroitas “Pistons” (37-37) un Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas “Nets” (38-37).

NBA pamatturnīrs, 27. marts

Losandželosas “Lakers” – Vašingtonas “Wizards” 124:106 (34:29, 33:27, 30:27, 27:23);

Denveras “Nuggets” – Detroitas “Pistons” 95:92 (27:9, 39:30, 15:23, 14:30);

Dalasas “Mavericks” – Sakramento “Kings” 121:125 (23:25, 33:29, 33:33, 32:38);

Milvoki “Bucks” – Hjūstonas “Rockets” 108:94 (20:25, 38:28, 32:18, 18:23);

Minesotas “Timberwolves” – Losandželosas “Clippers” 111:122 (23:42, 32:33, 30:25, 26:22);

Ņūorleānas “Pelicans” – Atlantas “Hawks” 120:130 (34:42, 23:28, 30:32, 33:28);

Maiami “Heat” – Orlando “Magic” 99:104 (32:18, 19:24, 19:34, 29:28);

Toronto “Raptors” – Čikāgas “Bulls” 112:103 (26:18, 30:23, 29:31, 27:31);

Šarlotas “Hornets” – Sanantonio “Spurs” 125:116 (29:23, 26:36, 27:21, 24:26, 19:10) – pag.;

Klīvlendas “Cavaliers” – Bostonas “Celtics” 106:116 (27:32, 24:25, 30:31, 25:28)