Bertāns un Pasečņiks sasniedz 10 gūto punktu atzīmi, taču neglābj ”Wizards” no zaudējuma (VIDEO)

16/01/2020 05:37

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šonakt gan Dāvis Bertāns, gan Anžejs Pasečņiks mačā pret Čikāgas ”Bulls” sasniedza desmit gūto punktu atzīmi, taču latviešu basketbolisti nespēja glābt Vašingtonas ”Wizards” no zaudējuma izbraukumā ar 106:115 un otrās neveiksmes pēc kārtas.

Bertāns laukumā pavadīja 25 minūtes un 57 sekundes, kuru laikā guva 12 punktus (2p. 0/5, 3p. 4/10), izcīnīja piecas atlēkušās bumbas (visas aizsardzībā), izdarīja divas rezultatīvas piespēles un pārtvēra divas bumbas. Tāpat Dāvis pieļāva trīs kļūdas un nopelnīja trīs personīgās piezīmes. Latvietis maču noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju (-4).

Savukārt Pasečņiks nospēlēja 17 minūtes un 53 sekundes, sev atvēlētajā laikā gūstot desmit punktus (1p. 2/2, 2p. 4/7), savācot trīs bumbas zem groziem, atdodot divas rezultatīvas piespēles, pārtverot trīs bumbas un bloķējot vienu pretinieku metienu. Arī Anžejs pieļāva trīs kļūdas un saņēma trīs piezīmes. Pasečņiks maču noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju (+5), kas bija otrais labākais ”Wizards” komandā.

Vašingtona mača pirmajās minūtēs izvirzījās vadībā ar piecu punktu pārsvaru (11:6) un, tuvojoties pirmās ceturtdaļas beigām, panāca arī sešu punktu vadību (22:16), tomēr pirmo ceturksni pabeidza tikai ar divu punktu pārsvaru – 26:24. Lai gan otrās ceturtdaļas ievadā ”Bulls” pārņēma vadību (28:26), viesi drīz vien panāca piecu punktu pārsvaru un atradās vadībā gandrīz visu otro ceturksni, ko noslēdza, esot vadībā ar 60:55.

Otrā puslaika sākumā, veicot 9:0 izrāvienu, Čikāga pēc ilgāka laika pārtraukuma atguva vadību (61:60) un izvirzījās vadībā ar 66:60. Laukuma saimnieki neapstājās pie sasniegtā un drīz vien panāca 11 punktu handikapu (77:66), taču ”Wizards” līdz trešā ceturkšņa beigām samazināja rezultāta starpību līdz pieciem punktiem – 80:85. Kaut gan viesi veiksmīgi uzsāka pēdējo ceturtdaļu un tās sākumā pārņēma vadību (93:90), beigās ”Bulls” svinēja pārliecinošu panākumu – 115:106.

Uzvarētāju sastāva 30 punktus guva Zeks Lavīns, kurš realizēja sešus no 11 tālmetieniem. Savukārt ar 18 punktiem izcēlās Tomāšs Satoranskis un Tadeuss Jangs. Tikmēr viesu rindās rezultatīvākais ar 23 gūtiem punktiem bija Bredlijs Bīls, kura dalība mačā iepriekš tika apšaubīta.

Čikāga atgriezās uz uzvaru takas pēc iepriekšējā mačā piedzīvotā zaudējuma pret Bostonas ”Celtic” (101:113) un svinēja otro panākumu pēdējās trīs spēlēs, taču izcīnīja tikai trešo uzvaru pēdējos desmit mačos. Tikmēr Vašingtona cieta otro neveiksmi pēc kārtas. ”Wizards” ar bilanci 13-27 šobrīd ieņem 12. vietu Austrumu konferencē, kamēr ”Bulls” ar bilanci 15-27 tajā pašā konferencē atrodas par trim pozīcijām augstāk.

Vašingtona nākamo spēli aizvadīs pēc divām dienām (18. janvārī), pulksten 2:00 pēc Latvijas laika viesos tiekoties ar pašreizējo NBA čempioni Toronto ”Raptors” un noslēdzot divu spēļu izbraukuma sēriju.