Gana “amerikāņu kalniņu” spēlē nesalūzt un pārspēj Dienvidkoreju

28/11/2022 17:05
Mohameds Kuduss

Ganas futbolisti pirmdien Pasaules kausa finālturnīra otrās kārtas spēlē uzvarēja Dienvidkoreju. H grupas mačā Gana ar 3:2 (2:0) pieveica Dienvidkoreju. Ganai divus vārtus guva Mohameds Kuduss, vienus – Mohameds Salisū, bet Dienvidkorejai divus vārtus iesita Gusuns Čo.

Spēles gaita

Spēli ar uzbrukumiem sāka Dienvidkoreja, taču pirmajā puslaikā vārtu rāmī tā arī netrāpīja, bumbai pēc visiem pieciem sitieniem lidojot vārtiem garām. Turpretī Gana līdz pat pēdējām puslaika kompensācijas minūtēm divreiz bija situsi pa vārtiem, abās reizes to darot rezultatīvi.

24.minūtē vārtus no tuva attāluma guva aizsargs Mohameds Salisū, kaut gan vārtu guvums tika apstiprināts tikai pēc video atkārtojuma noskatīšanās, fiksējot, ka spēles ar roku ganiešu izpildījumā nav bijis. 34.minūtē 2:0 panāca Kuduss, vārtu guvumā pārvēršot Džordana Ajū piespēli.

Izlīdzinājumu dienvidkorejieši panāca triju minūšu laikā ar uzbrukumiem pa kreiso laukuma pusi un centrējumiem soda laukumā. Abus vārtus ar galvu guva Gusuns Čo. 58.minūtē Čo guva pirmos vārtus, trāpot tālajā stūrī pēc centrējuma no kreisās puses, bet trīs minūtes vēlāk pēc Džinsu Kima centrējuma viņš no metriem trim sita bumbu vārtu vidū. Vārtsargs pēdējā brīdī reaģēja, taču ar visu bumbu ielidoja vārtos pēc spēcīgā dienvidkorejieša sitiena – 2:2.

68.minūtē Kuduss pēc ilgāka Ganas uzbrukuma pa laukuma kreiso pusi guva savus otros vārtus spēlē. Pēc piespēles no kreisās laukuma puses no soda laukuma vidus pa bumbu netrāpīja, to tikai viegli aizskarot, Inaki Viljamss. Tomēr bumba aizripoja līdz Kudusam, kurš to raidīja vārtos, – 3:2 Ganas labā.

75.minūtē Ati-Zigi atvairīja bumbu, kura pēc Kanina Lī raidījuma no tiešā brīvsitiena tieši pretī vārtiem lidoja vārtu labajā apakšējā stūrī. Spēles beigās uzbruka Dienvidkoreja, taču vārtus gūt neizdevās.

Situācija turnīrā

Dienvidkoreja un Gana iepriekš bija spēkojušās četras reizes, trijās no tām pie uzvaras tiekot Ganas futbolistiem. Arī pēdējā tikšanās reizē 2014.gadā Gana pārbaudes spēlē guva panākumu ar 4:0.

Pirmajā kārtā Dienvidkoreja un Urugvaja spēlēja 0:0, kamēr Portugāle, pateicoties Krištianu Ronaldu, Žuāna Fēliksa un Rafaēla Leāna vārtiem, ar 3:2 pārspēja Ganu. Plkst.21 laukumā dosies Portugāle un Urugvaja. Savukārt plkst.18 G grupā sacentīsies Brazīlija un Šveice. Meistarsacīkstes tiešraidē translē Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Jau ziņots, ka G grupas spēlē pirmdien Kamerūna un Serbija spēlēja 3:3 (1:2). Kamerūnas izlasē izcēlās Žans Šarls Kasteleto, Vensāns Abubakars un Eriks Šupo Motings, bet Serbijai vārtus guva Strahinja Pavlovičs, Sergejs Milinkovičs-Savičs un Aleksandars Mitrovičs.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju. Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā. Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases. 2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Komandu sastāvi

Ganas izlases sastāvs: Lorenss Ati-Zigi; Tariks Lemptijs (Deniss Odoi, 78.min.), Mohameds Salisū, Gideons Mensā (Abduls Rahmans Babā, 88.min.), Daniels Emertijs; Tomass Partijs, Džordans Ajū (Kamaldīns Sulemana, 78.min.), Andrē Ajū (Daniels Kofi Kjerē, kapt., 78.min.), Kuduss Mohameds (Aleksandrs Džiku, 83.min.), Saliss Abduls-Sameds; Inaki Viljamss.

Dienvidkorejas izlases sastāvs: vārtsargi: Sunggjuns Kims; Džinsu Kims, Mindže Kims (Gjongvons Kvons, 90.+2.min.), Munhvans Kims, Jongvons Kims; Ujuns Džuns (Uidžo Hvans, 78.min.), Inboms Hvans, Honmiņs Sons (kapt.), Čanhuns Kvons (Kanins Lī, 57.min.), Vūjons Džons (Sanho Na, 46.min.); Gusuns Čo.