Gardais ceturtdaļfināla kumoss pret sīksto mājinieci Dāniju

15/05/2018 05:00

Otro gadu pēc kārtas Latvijas izlases vietu ceturtdaļfinālā noteiks spēle pret čempionāta rīkotājvalsti. 2014. gadā dāņi mūs apsteidza balsojumā par 2018. gada hokeja turnīra norises vietu, vai šodien sekos atbildes reakcija un Latvija atņems iespēju mājiniekiem spēlēt ceturtdaļfinālā? Spēles sākums plkst. 21:15.

Vakardienas spēle pret Kanādas izlasi bija vēl viens pierādījums, ka ar strukturētu sniegumu un labu vārtsarga līniju varam cīnīties pret spēcīgiem pretiniekiem. Bez lielas spriedzes, bet ar lielu pašatdevi Latvijas izlasei beidzot vajag iekosties gardajā kumosā.

Pagājušajā gadā grupu turnīra pēdējā spēlē Latvija tikās ar mājinieci Vāciju, spēles likme bija augsta – ceturtdaļfināls. Toreiz pēcspēles metienos veiksme stāvēja mājinieku pusē. Tādu pašu likmi šogad atkal Latvija izspēlēs ar mājinieci Dāniju.

Latvijas izlases sastāvā daudz izmaiņu nebūs, svarīgākā noteikti būs vārtsarga pozīcija, kura tiks uzticēta Elvim Merzļikinam. Simtprocentīga skaidrība nav par Uvi Balinski, kuram it kā ir konstatēts smadzeņu satricinājums, bet nav teikts, ka aizsargs nespēlēs. Vakardienas mačā tika pieteikts aizsargs Edgars Siksna.

Februāra vidū “Euro Ice Hockey Challenge” ietvaros abas izlases jau tikās Herningā, toreiz Cipuļa 200. spēlē pēcspēles metienos pārāki ar 3:2 bija mājinieki. Pēdējo reizi abas izlases pasaules čempionātā nūjas krustoja pagājušajā gadā, Latvijas izlase turnīra ievadspēlē sausā ar 3:0 pārspēja dāņu hokejistus.

Dāņiem ir mājinieku priekšrocība savu skatītāju priekšā un pāris spēles komponentos izlase ir starp līderiem. Dānijas izlasei ir trešais labākais vairākums turnīrā, no 23 iespējām mājinieki spējuši gūt astoņus vārtus, kas viņiem dod 34,78 procentus. Tāpat dāņu spēles ir otras labāk apmeklētās turnīrā, spēli klātienē vidēji vēro 10628 cilvēku, atpaliekot no zviedriem par 19 skatītājiem.

Komandas sastāvā ir pieci NHL un deviņi Herningā dzimuši hokejisti, tāpēc hokejistu pārliecības līmenis ir gana augsts. NHL kopā spēlē septiņi dāņu hokejisti, pieci no tiem, kuriem beigušās izslēgšanas spēles, tagad palīdz izlasei pasaules čempionātā.

Vadošais uzbrucējs ir 11 NHL sezonu veterāns Franss Nīlsens, kurš sešās turnīra spēlēs ir atzīmējies ar sešiem (3+3) punktiem. Otrs rezultatīvākais starp uzbrucējiem ir Mikels Bedkers, kurš komandai pievienojās turnīra gaitā, no izslēgšanas spēlēm izstājoties Sanhosē “Sharks” vienībai. Trijās turnīra spēlēs viens no vairākuma spēlētājiem atdevis četras rezultatīvas piespēles. Vairākumā dāņiem darbojas četri uzbrucēji un viens aizsargs, kas ir ierasta prakse mūsdienu hokejā.

Aizsardzības sienu balsta Helsinku “Jokerit” aizsargs Jespers Jensens, kurš sešos turnīra mačos ir atzīmējies ar pieciem (1+4) punktiem. Jesperam arī lielākais vidēji pavadītais laiks spēlē – 25:42 minūtes. Rezultatīvāko aizsargu tabulā zemāk atrodas Ufas “Salavat Julajev” aizsardzības balsts Filips Larsens, kurš sešās turnīra spēlēs atdevis trīs rezultatīvas piespēles.

Stabils pirmais numurs, kurš NHL izslēgšanas spēļu pirmās kārtas septītajā spēlē nebija tik stabils ir Frederiks Anderesens. Toronto “Maple Leafs” pirmais numurs piecos mačos ielaidis vidēji 1,77 vārtus un atvairījis 94% pretinieku metienu. Otrais vārtsargs Sebastians Dāms ir nospēlējis tikai vienu spēli, vidēji ielaižot 7 vārtus un atvairot 77,4% pretinieku metienu.

Turnīra svarīgākā spēle ir klāt, otro gadu pēc kārtas turnīra liktenis izšķirsies pēdējā grupas spēlē. Dāņiem pēdējās trīs dienas bija brīvas, bet nemeklēsim attaisnojumus citu komandu nometnēs! Latvijas izlases hokejisti ir uz viļņa, galvenais turpināt uz tā sērfot.

PČ spēles 15. maijā
13.15
Šveice – Francija (A grupa), Somija – ASV (B grupa)
17.15 Baltkrievija – Slovākija (A), Kanāda – Vācija (B)
21.15 Krievija – Zviedrija (A), Latvija – Dānija (B)

Spēle pret Dāniju būs pati svarīgākā šajā turnīrā – vai spēsim uzveikt ar NHL hokejistiem komplektēto mājinieku komandu? Veic Betsafe hokeja likme un pierādi savu intuīciju. Savu spēku latvieši jau parādīja pret hokeja lielvalstīm ASV un Kanādu. Jākrīt arī Dānijai!