Ģēģeris gūst vārtus mazākumā, Latvijas U-20 izlase uzvar Austriju

07/11/2018 23:34

Ar panākumu Četru nāciju turnīru Vojensē (Dānija) trešdien sāka Kārļa Zirņa vadītā Latvijas U-20 nacionālā valstsvienība. Mūsu hokejisti ar rezultātu 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) apspēlēja Austrijas izlasi.

Rezultātu mača sestajā minūtē atklāja 16 gadus vecais uzbrucējs Raivis Ansons, bet 2:0 nepilnas divas minūtes vēlāk, spēlējot mazākumā, panāca Emīls Ģēģeris. Turpinājumā Austrija guva divus vārtus un rezultāts kļuva neizšķirts – 2:2. Tomēr 29 sekundes līdz pamatlaika beigām Deniss Smirnovs izrāva uzvaru Latvijas komandai.

Rītdien Latvijas izlase spēkosies ar mājiniekiem Dāniju, bet piektdien turnīru noslēgs ar cīņu pret Baltkrievijas vienaudžiem.

Vislielākā pārstāvniecība šajā Latvijas U-20 nacionālajā izlasē ir no Krievijas jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandas HK “Rīga”. Kopumā tādu ir 16 spēlētāju.

Latvijas speciālistam Kārlim Zirnim šajā turnīrā Dānijā asistēs Franciss Anzalone, kurš latvietiem asistēja arī pērnā gada PČ pirmās divīzijas A grupā Francijā.

Latvijas U-20 nacionālā izlase arī šogad spēlē pirmās divīzijas A grupā. Šis čempionāts norisināsies Fisenē (Vācija) un mūsu izlases pretinieki būs Baltkrievija, Francija, Austrija, Norvēģija un Vācija.

Latvijas izlases sastāvs novembra turnīram Dānija:

Vārtsargi: Artūrs Šilovs un Niklāvs Rauza (abi HK “Rīga”)

Aizsargi: Sandis Smons (“Servette U20”, Šveice), Arvils Bergmanis (HK “Rīga”), Ernests Ošenieks (HS “Rīga”), Renārs Kārkls (HK “Rīga”), Ņikita Mateiko (HK “Rīga”), Patriks Ozols (HK “Lido”), Miks Tumānovs (HK “Rīga”), Nauris Sējējs (“Servette U20”, Šveice), Artūrs Treimanis (HK “Pārdaugava”, JAHL).

Uzbrucēji: Emīls Ģēgeris (Rīgas “Dinamo”), Deniss Smirnovs (“Servette U20”, Šveice), Deniss Fjodorovs (HK “Rīga”), Rihards Melnalksnis (“Lagnau”, Šveice), Daniels Bērziņš (Rīgas “Dinamo”), Gustavs Millers (HK “Rīga”), Patriks Marcinkēvičs (“Kolner HC U20”, Vācija), Rūdolfs Polcs (HK “Rīga”), Raivis Kristiāns Ansons (HS “Rīga”),  Antons Trastašenkovs (HK “Rīga”), Ralfs Vjaters (HK “Rīga”), Ričards Grīnbergs (HK “Rīga”), Renārs Cipruss (HK “Rīga”), Roberts Priževoits (HK “Rīga”), Mikus Mintautišķis (HK “Rīga”).

Informāciju sagatavoja: Latvijas Hokeja federācija