Geks kļūst par Islandes čempionu

19/05/2023 11:28
Seidaurgroukiras

Latvijas basketbolists Dāvis Geks kopā ar Seidaurgroukiras “Tindastoll” ceturtdien uzvarēja finālsērijas izšķirošajā mačā un izcīnīja Islandes čempiontitulu.

“Tindastoll” finālsērijas piektajā mačā viesos ar rezultātu 82:81 (14:27, 24:16, 26:20, 18:18) pārspēja pagājušās sezonas čempioni “Valur” un sērijā līdz trīs uzvarām guva panākumu ar 3-2 .

Geks izšķirošajā spēlē laukumā bija 25 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā grozā meta vienu no četriem divu punktu metieniem un vienu no diviem tālmetieniem, tiekot pie pieciem punktiem. Viņš statistikā atzīmējās arī ar četrām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli, nopelnīja divas piezīmes un sakrāja +/- rādītāju -3. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 33 gūtajiem punktiem bija Keišons Vudss, kamēr “Valur” no zaudējuma neglāba Kari Jonsona 19 punkti.

“Tindastoll” regulāro sezonu noslēdza piektajā vietā. Ceturtdaļfinālā “Tindastoll” ar 3-1 pārspēja “Keflavik”, bet pusfinālā ar 3-1 guva panākumu pār “Njardvik”, kas regulārajā sezonā ieņēma otro pozīciju, atpaliekot tikai no “Valur”. Latvieša pārstāvētajai vienībai tas ir pirmais čempiontituls.

Geks papildināja “Tindastoll” rindas februāra sākumā, nomainot klubu šosezon otro reizi. Viņš sāka sezonu Igaunijas klubā “Parnu Sadam”, savukārt pēc tam latvietis decembra vidū papildināja “Liepāju”, kuras rindās aizvadīja deviņus mačus.