Gilīss pirms pievienošanās “Dinamo”: Esmu tik gatavs kā vēl nekad

13/10/2018 14:52

Kā iepriekš vēstīts, Kontinentālās hokeja līgas (KHL) klubā Rīgas “Dinamo” jau tuvākajās dienās atgriezīsies kanādiešu uzbrucējs Koltons Gilīss, kurš iepriekš “dinamiešu” sastāvā aizvadīja nepilnas divas sezonas.

Sportazinas.com izdevās sazināties ar 29 gadus veco hokejistu, kurš pēc savainojumu māktās sezonas pērn gatavs reabilitēties un palīdzēt “Dinamo” atgūt uzvaru garšu.

“Esmu tik gatavs kā vēl nekad un ceru, ka arī citi ir tik ļoti gatavi kā es. Ar prieku palīdzēšu komandai. Domāju, ka cilvēkiem patiks mans spēles stils un visi priecāsies, redzot mani atkal uz ledus.”

2007. gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā ar augsto 16. numuru (Minesotas “Wild”) izvēlētais Gilīss pērn pleca savainojuma un sekojošās operācijas dēļ “Dinamo” kreklā piedalījās vien sešos pamatturnīra mačos (bez rez. punktiem).

Sezonu iepriekš (2016./2017.) kanādietis Rīgas kluba sastāvā uz ledus izgāja 43 spēlēs, palīdzot ar astoņiem vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm. Gilīsa rēķinā arī 71 soda minūte un negatīvs lietderības koeficients -4.

“Es ļoti ticu tam, ka katra minūte ir jānopelna, un es zinu, ka viņš [Ģirts Ankipāns – aut.], redzot mani spēlējam, būs gatavs mani sūtīt laukumā ļoti bieži. Esmu ļoti labā, varētu pat teikt lieliskā formā, bet tas ļoti neiespaidos manu sniegumu, jo, nokļūstot uz ledus, tas viss var mainīties. Spēlēt īstu hokeju vienmēr ir grūti, lai arī cik gatavs tu būtu.”

Tiek ziņots, ka Gilīss jau pirmdien būs Rīgas kluba rīcībā un noslēgs līgumu līdz sezonas beigām. Tiesa, vienošanās arī paredzēs spēlētāja atbrīvošanu bez kompensācijas savainojuma gūšanas gadījumā.

“Dinamo” piektdien savā laukumā ar rezultātu 1:3 atzina Krišjāņa Rēdliha pārstāvētās Ķīnas “Kunlun Red Star” pārākumu, piedzīvojot jau sesto zaudējumu pēc kārtas. Ar 16 mačos iekrātajiem 13 punktiem rīdzinieki KHL Rietumu konferences kopvērtējumā gan joprojām saglabā astoto pozīciju.