Ģimenes galva Hārtlijs baro Latvijas izlasi ar ticību

Tikai ar komandas darbu Latvijas vārti tiek atstāti neskarti.
Foto: LHF

Latvijas hokeja vēstneši pasaulei atgādināja, kāds tai ir spēks, kad komandā valda ģimeniska gaisotne. Valstsvienība mājās atgriezās ne familiārā veidā – pa grupiņām, arī ģimenes galva Hārtlijs jau bija ceļa jūtīs uz savām mājām. Hokeja laukumā spēlētāji pierādīja, ka, ticot saviem spēkiem un pildot precīzus norādījumus, Latvijas izlase var cīnīties līdzvērtīgi ar citām hokeja lielvalstīm.

Latvijas valstsvienība pēc deviņu gadu pārtraukuma čempionāta pamatturnīru noslēdza starp astoņām labākajām komandām. Latviešiem nācās pamest omulīgo Herningu un doties uz Dānijas galvaspilsētu Kopenhāgenu. Ceturtdaļfināla mačā pretī stājās mājiniece Zviedrija, kurai čempionātā bija lielākā spēļu apmeklētība. Cīnījāmies godam, bet vairākums tomēr pievīla, iespēju mums bija gana daudz, lai salauztu tos zviedrus. Simboliski astotniekam gadskaitlī, arī mēs čempionātu noslēdzām ar stalto bezgalības zīmi. Mums ir potenciāls.

Notikumu attīstība līdz ceturtdaļfinālam

Spēles Latvijai Rezultāts Latvijas vārtu guvēji Metieni Vairākums (min/vārti)
Norvēģija 3:2 PL Balcers (2), Ābols 21 02:00/0
Somija 1:8 Ri. Bukarts 19 05:36/0
Koreja 5:0 Meija, Ķēniņš, Ro. Bukarts (2), Balcers 38 13:40/2
ASV 2:3 PL Balinskis, Džeriņš 19 06:46/1
Vācija 3:1 Ķēniņš, Galviņš, Džeriņš 32 03:54/1
Kanāda 1:2 PL Rubīns 15 04:00/0
Dānija 1:0 Džeriņš 28 06:00/0
Zviedrija 2:3 Bļugers, Balcers 24 08:06/0
Kopā 18:19 Uzbrucēji – 15, aizsargi – 3 196 49:56/4

Skaitļi parāda savu ainu, kā čempionātu pavadīja Latvijas izlase. Skaitļi nav glaimojoši, īpaši svarīga ir pēdējā kolonna, kurā atspoguļots vairākumā pavadītais laiks un realizācija. Bet par visu pēc kārtas!

Ar 18 gūtiem vārtiem Latvijas hokejisti ieņem desmito vietu gūto vārtu ailē, savukārt, ielaisto vārtu topā esam piektie. Jāatzīmē, ka četras turnīra komandas nospēlēja divas spēles vairāk par Latviju. Gandrīz pusi gūto vārtu (septiņus) iemeta jaunie spēlētāji, kuri dzimuši 1996. gadā un pirms tam. Komandas rezultatīvākais spēlētājs ar sešiem (4+2) punktiem ir Rūdolfs Balcers, kurš pierādīja savu pārliecinošo sniegumu.

Vienā spēlē Latvija vidēji izdarīja 24,5 metienu, kas nav liels daudzums, bet pietiekams, lai turnīru noslēgtu ceturtdaļfinālā. Vissāpīgākā tabulas kolona ir pēdējā, kurā redzams spēles laiks vairākumā un realizētās iespējas gūto vārtu izskatā. Aptuveni 50 minūtēs, kas veidotu 25 vairākumus, latvieši spēja gūt tikai četrus vārtus. Iespējas bija arī spēlējot piecatā pret trijiem, diemžēl, neapstrādāto spēles elementu varēja izjust ceturtdaļfināla spēlē pret zviedriem. Hokejistiem bija iespēja spēlēt četros vairākumos, viens no tiem bija lielais, kurus vajadzēja izmantot, lai cīnītos par pusfinālu. Esam turnīra sliktākā komanda vairākuma realizācijā, labāk gāja pat dienvidkorejiešiem.

Hārtlija maksimālista raksturs

Kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs šopavasar ar valstsvienību paveica lielu darbu, nevajag skatīties tikai čempionāta noslēgumu, bet sagatavošanās posmu kopumā. Kādā no intervijām Bobs atzina, ka Latvijas izlase tikai ar sniegumu laukumā nevar cīnīties par uzvarām. Komandā ir jāvalda ģimeniskai atmosfērai un vienam otrs ir jāpiesedz vai jāpalīdz kādā no cīņas epizodēm. Tieši šādu mēs redzējām valstsvienību, kurā hokejisti viens otram palīdzēja, uzbrucēji smagi strādāja aizsardzības zonā, aizsargi – uzbrukuma zonā, bet vārtos NHL līmeni apliecināja Merzļikins, labi nospēlēja arī Gudļevskis.

Pirms vienas no spēlēm sarunā ar medijiem Artis Ābols sacīja, ka Hārtlijs ir labs orators. Latvijas hokejam jau bijusi pieredze ar labu oratoru – Tedu Nolanu, bet Bobam šajā gadījumā ir pievienotā vērtība, jo viņš strādā arī pie hokeja niansēm.

Galvenais treneris vēlējās, lai viss notiek pēc viņa plāna, ne tikai laukumā, bet arī mikss zonā. Bobs norādīja, ka medijiem ir dotas četras minūtes, lai intervētu hokejistus pēc spēlēm. Praksē, protams, tas nerealizējās, pēc uzvaras pret Dānijas izlasi, Hārtlijs veltīja diezgan asus vārdus federācijas preses sekretāra virzienā. Savukārt pēc spēles pret Zviedrijas izlasi nenotika Latvijas preses pārstāvju noslēdzošā intervija ar Hārtliju, kas gan nebija trenera vaina.

Pagājušogad, kad Hārtlijs debitēja pie izlases stūres, komanda turnīru noslēdz desmitajā vietā, šogad – astotajā, nākamgad -? Laukos baumo, ka Hārtlijs varētu vadīt kādu KHL klubu, interese esot arī no Šveices, tomēr no NHL nekādas skaļas runas par Bobu nav atpūstas uz šo krastu. Latvijas hokeja federācijas valdes loceklis Edgars Jansons raidījumā “Hattrick” sacīja, ka pēc šāda snieguma ar izlasi, trenera pakalpojumos varbūt būs ieinteresēts kāds NHL klubs. Jansons pieļauj, ka Hārtlijs vēl vienu gadu strādās valstsvienībā.

Potenciāls

Pēc šāda turnīra var apgalvot, ka Latvijas izlase var spēlēt pusfinālā. Ar tādu spēli, kādu Latvijas hokejisti rādīja pret hokeja lielvalstīm un līdzīgi spēlēja ar zviedriem, tur jau bija jūtama smaržīgā pusfināla zupa. Svarīgākais, ka treneris ir devis rīkus, lai spēlētāji noticētu saviem spēkiem un varētu cīnīties kā līdzīgs ar līdzīgu pret top komandām.

Hārtlija resurss jāizmanto pēc iespējas lietderīgāk, latviešu treneriem ir jāmācas no kanādiešu speciālista, lai arī mūsu hokeja virtuvē būtu zinoši un kompetenti speciālisti. Čempionāts atnesa vairākus skudriņu skrējienus pār ķermeni, bet izlase varēja atnest arī prieka asaras. Tās pataupīsim nākamajam gadam.

Merzļikins: Es nemāku zaudēt un man negribas zaudēt

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar