Girgensona aktivitāte sekmē vārtu guvumu, “Sabres” trešajā periodā salauž pastarītes pretestību

21/01/2023 22:07
Zemgus Girgensons

Šovakar Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” ar 6:3 pārspēja Anaheimas “Ducks”, izcīnot otro uzvaru pēc kārtas.

Girgensons, kā jau ierasts, demonstrēja aktīvu spēli – jau pirmajā trešdaļā viņš izpildīja trīs spēka paņēmienus. Viņa sniegums arī atspoguļojās rezultātā. Otrā perioda 11. minūtē Zemgus cīnījās vārtu priekšā, kas ļāva ripu viegli iegūt viņa maiņas biedram Peitonam Krebsam, kurš to raidīja Džona Gibsona sargātajā cietoksnī, panākot 3:2.

“Sabres” trešie vārti

Mačā kopumā latvietis 12 minūtēs un 27 sekundēs bez jau minētajiem spēka paņēmieniem arī izdarīja divus metienus pa vārtiem, uzvarēja vienā no diviem iemetieniem un maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Pēc pirmās trešdaļas likās, ka “Sabres” būs jau nokārtojusi drošu panākumu. Vispirms Dilans Kozenss pēc skaistas māņkustības uz ledus “nolika” “Ducks” aizsargu Jakobu Silfverbergu un filigrāni ripu meta vārtu augšējā stūrī, bet pēc tam Džefs Skiners pārsvaru dubultoja.   Tomēr otrajā periodā Anaheimas hokejisti “pamodās”, spilgtu sniegumu nodemonstrējot talantīgajam Trevoram Zīgrasam – tieši viņš guva divus vārtus un panāca izlīdzinājumu. Pēc Krebsa precīzā metiena “Ducks” vēlreiz panāca izlīdzinājumu, izceļoties Simonam Benuā.

Trešajā periodā “Sabres” parādīja raksturu un spēja lauzt Rietumu konferences pastarītes pretestību. Par galveno varoni izšķirošajās 20 minūtēs kļuva zviedrs Viktors Olofsons, kurš atzīmējās ar “dubli”, kamēr gala rezultātu nokārtoja Girgensona maiņas biedrs Krebss, kuram arī tie bija otrie vārti mačā.

“Sabres” panākums ļāva pakāpties uz 10. vietu Austrumu konferences tabulā, kamēr “Ducks” joprojām atrodas priekšpēdējā 15. pozīcijā Austrumos. Anaheimas vienība 47 spēlēs izcīnījusi vien piecus panākumus pamatlaikā.