Girgensona NHL sezona galā; izlasei pievienosies tuvākajās nedēļās

10/04/2017 09:08

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda svētdien savā noslēdzošajā šīs sezonas Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē izbraukumā ar 2:4 (1:0, 0:2, 1:2) piekāpās Tampabejas “Lightning”.

Girgensons šajā mačā laukumā pavadīja 15 minūtes un 19 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa pretinieku vārtiem, nopelnīja divas soda minūtes, uzvarēja 33% iemetienu un dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Šī mača rezultātu 14.minūtē atklāja “Sabres” hokejists Viljams Karjē, tomēr otrajā trešdaļā “Lighning” iemeta divus vārtus un pārņēma vadību. Tiesa, 51.minūtē Evanders Keins izlīdzināja rezultātu, taču 59.minūtē uzvaras vārtus mājinieku labā guva Breidens Points. Līdz ar to pamatlaika beigās “Sabres” bija spiesti vārtsargu nomainīt pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas nevainagojās panākumiem, jo pašā pēdējā sekundē Viktors Hedmans ar tālu metienu no savas zonas guva “Lightning” ceturtos vārtus.

Līdz ar to “Sabres” ir noslēgusi šo NHL sezonu, Stenlija kausa izcīņu nesasniedzot jau sesto sezonu pēc kārtas. Šo sezonu Bufalo klubs noslēdza ar pieciem zaudējumiem sešās spēlēs.

“Lighnting” sistēmā spēlē latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis, tomēr arī šai komandai šosezon neizdevās iekļūt izslēgšanas sacensībās.

Šajā sezonā Girgensons 75 mačos izcēlās ar septiņiem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kā arī negatīvu lietderības koeficientu -7. Šī bija viņa mazrezultatīvākā NHL sezona karjerā, no iepriekšējās sezonas, kas arī nebija pārāk veiksmīga, atpaliekot par diviem punktiem.

Sagaidāms, ka tuvākajās nedēļās Girgensons papildinās Latvijas izlases rindas, kas pašlaik gatavojas pasaules čempionātam. Uzbrucējs Rīgā ielidos 22.aprīlī.

“Sabres” ar 78 punktiem 82 spēlēs sezonu noslēdza kā 15.spēcīgākā komanda Austrumu konferencē, kur kopumā spēlē 16 vienības. Bufalo klubam šosezon bija mazāk punktu nekā pērn, kad tika savākts 81 punkts.

Jau iepriekš bija zināmas visas izslēgšanas turnīra dalībnieces – Austrumu konferencē tās ir Vašingtonas “Capitals”, Pitsburgas “Penguins”, Kolumbusas “Blue Jackets”, Ņujorkas “Rangers”, Monreālas “Canadiens”, Otavas “Senators”, Toronto “Maple Leafs” un Bostonas “Bruins”, kamēr Rietumu konferencē labāko astotniekā tika Čikāgas “Blackhawks”, Minesotas “Wild”, Anaheimas “Ducks”, Edmontonas “Oilers”, Sanhosē “Sharks”, Sentluisas “Blues”, Kalgari “Flames” un Nešvilas “Predators” komandas.