Video. Girgensona pārstāvētā “Sabres” izcīna uzvaru pār spēcīgo Ņujorkas “Rangers”

02/12/2016 09:17

Bufalo (ASV), 2.dec., LETA. Pie uzvaras Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā ceturtdien tikusi latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda, kas savā laukumā ar 4:3 (1:1, 1:2, 2:0) pieveica vienu no turnīra spēcīgākajām vienībām Ņujorkas “Rangers”, tiekot pie otrā panākuma pēc kārtas.

Girgensons, kurš pēdējā laikā ticis pie ļoti ierobežota spēles laika, šajā mačā nospēlēja deviņas minūtes un 40 sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem un izpildīja vienu spēka paņēmienu, cīņu noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

“Sabres” vadībā izvirzījās jau 18.sekundē, kad ļoti kuriozus vārtus guva Jūhans Lāšons, kurš no laukuma centra izpildīja uzmetienu uz vārtiem, taču pieredzējušais “Rangers” vārtsargs Henriks Lundkvists nespēja notvert pa ledu lēkājošo ripu, kas beigās atrada ceļu vārtos. Pirmās trešdaļas izskaņā Raiens Makdonahs gan panāca izlīdzinājumu, turklāt 29.minūtē pēc Rika Niša precīzā metiena “Rangers” jau izvirzījās vadībā.

Pusotru minūti vēlāk “Sabres” kapteinis Braiens Džionta rezultātu uz tablo līdzsvaroja, taču 32.minūtē Marks Stāls no jauna vadībā izvirzīja Ņujorkas komandas hokejistus.

Tomēr pēdējais vārds piederēja “Sabres” komandai un Džekam Aikelam, kurš tikai šonedēļ atgriezās pēc savainojuma, kas viņam lika izlaist sezonas sākumu. Vispirms Aikels 53.minūtē vairākumā izlīdzināja rezultātu, turklāt atkal ne pārāk veiksmīgi nospēlēja Lundkvists, bet nepilnas divas minūtes vēlāk viņš guva arī uzvaras vārtus. Viņš gan veica piespēli, bet ripa atsitās pret “Rangers” komandas hokejista slidu un nonāca vārtos.

Lai gan Aikels šosezon aizvadījis tikai divas spēles, viņš jau izcēlies ar trim vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli.

Girgensons šosezon 23 spēlēs guvis vienus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles, nopelnot negatīvu lietderības koeficientu -5.

“Sabres” komanda šosezon 23 spēlēs tikusi pie 23 punktiem, kas dod priekšpēdējo, 15.vietu Austrumu konferencē. Tikmēr Atlantijas divīzijā Bufalo vienība ir pēdējā, astotajā, pozīcijā.

Tikmēr “Rangers” ar 33 punktiem 25 spēlēs ir līgas trešā spēcīgākā komanda.

Nākamo maču “Sabres” aizvadīs sestdien, kad uzņems Bostonas “Bruins” hokejistus.