Girgensona pārstāvētā ”Sabres” pieveic spēcīgo ”Wild” un izcīna piekto uzvaru pēc kārtas (VIDEO)

18/11/2018 08:12
Zemgus Girgensons, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piekto uzvaru pēc kārtas izcīnīja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas guva trīs bezatbildes vārtus pret Rietumu konferences vicelīderi Minesotas ”Wild” un viesos svinēja panākumu ar 3:2.

Zemgus Girgensons kopā ar zviedriem Patriku Berglundu un Juhanu Larsonu spēlēja ceturtajā virknējumā. Latvietis laukumā pavadīja 12 minūtes un 59 sekundes (nedaudz vairāk nekā pusotru minūti mazākumā), izdarot trīs metienus pa pretinieku vārtiem, bloķējot vienu sāncenšu metienu un pielietojot vienu spēka paņēmienu. Girgensons maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon 19 spēlēs viņš nopelnījis piecus (1+4) punktus.

”Sabres” aizvadīja otro spēli divu dienu laikā un maču uzsāka ļoti neveiksmīgi, jo jau ceturtajā minūtē nonāca iedzinējas lomā. Mājiniekus vadībā izvirzīja Zaks Parizē, kurš izmantoja Bufalo aizsarga Zaka Bogosjana kļūdu, cenšoties izdarīt piespēli uz maiņu slidojušajam Rasmusam Dalīnam, un guva savus astotos vārtus šosezon – 1:0.

Turklāt ”Wild” pēc nepilnām četrām minūtēm dubultoja savu pārsvaru. Aizsargs Mets Dumba izpildīja spēcīgu metienu no zilās līnijas, realizējot skaitlisko vairākumu un izceļoties arī ar astoto precīzo metienu sezonā (2:0).

Mājinieki 13. minūtē nopelnīja vēl vienu vairākumu, taču jau pavisam drīz Miko Koivu pārkāpa noteikumus pret Girgensonu un liedza Minesotai iespēju turpināt spēlēt vairākumā. Turklāt astoņas sekundes pēc Koivu atgriešanās laukumā ”Sabres” aizsargs Džeiks Makeibs izmantoja lielisku Dalīna piespēli un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 2:1.

”Wild” ilgstoši atradās vadībā ar vienu vārtu pārsvaru, taču 53. minūtē Bufalo pārspēja pretinieku vārtsargu Devanu Dubniku un panāca izlīdzinājumu. Līdzsvaru uz tablo atjaunoja Dalīns, nogādājot ripu pretinieku cietoksnī pēc ilgstošas cīņas pretinieku vārtu priekšā un nopelnot otro rezultativitātes punktu spēlē (2:2).

Turklāt pusotru minūti līdz pamatlaika beigām ”Sabres” izdevās izraut uzvaru. Dalīna piemēram, nopelnot otro rezultativitātes punktu mačā, sekoja Džeisons Pominvils, kurš guva skaistus vārtus ar metienu no neērtā nūjas tvēriena un sarūgtināja savas bijušās komandas līdzjutējus – 3:2.

Minesota nekavējoties nomainīja Dubniku pret sesto laukuma spēlētāju un centās atspēlēties, tomēr nespēja izglābties no zaudējuma. ”Sabres” pārspēja Rietumu konferences vicelīderi, svinot piekto panākumu pēc kārtas un saglabājot ceturto pozīciju Austrumu konferencē. Šosezon Bufalo 20 mačos izcīnījusi jau 26 punktus.

Nākamo spēli ”Sabres” aizvadīs pēc divām dienām, kad viesosies pie sezonu ļoti neveiksmīgi uzsākušās Pitsburgas ”Penguins”, kura patlaban ar 18 mačos iegūtiem 17 punktiem ieņem pēdējo vietu Austrumu konferencē, un noslēgs trīs spēļu izbraukuma sēriju.