Girgensona pārstāvētā “Sabres” piedzīvo zaudējumu NHL mačā (VIDEO)

06/01/2019 11:48

Nespēlējot savainotajam latviešu uzbrucējam Zemgum Girgensonam, Bufalo “Sabres” komanda sestdien cieta zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā.

“Sabres” viesos ar rezultātu 1:2 piekāpās Bostonas “Bruins” hokejistiem, ciešot septīto zaudējumu pēdējās desmit spēlēs.

“Bruins” komandā pirmajā periodā precīzi meta Kriss Vāgners, bet otrajā trešdaļā ar vārtu guvumu izcēlās Deivids Bakess. Nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām somu aizsargs Rasmuss Ristolainens vienus vārtus atguva, bet tas neglāba “Sabres” komandu no zaudējuma.

Girgensons izlaida ceturto maču pēc kārtas, bet “Sabres” kapteinis Džeks Aikels nepiedalījās otrajā mačā pēc kārtas. Abi hokejisti guvuši ķermeņa augšdaļas savainojumus.

“Viņi labi pildīja savu spēles plānu, kuram bija grūti pretoties. Mums vajadzēja saprast, ka nebūs viegli visas 60 minūtes. Nespējām izveidot pietiekami daudz momentu,” pēc mača pauda Ristolainens.

Girgensons pašlaik guvis ķermeņa augšdaļas savainojumu, kas viņam varētu liegt spēlēt pat vairākas nedēļas. Viņš šajā sezonā 35 spēlēs guvis trīs vārtus, veicis piecas rezultatīvas piespēles un ticis pie negatīva lietderības koeficienta -2

“Sabres” komandai šoruden bija desmit uzvaru sērija, kas ir atkārtots kluba rekords, kas vienībai uz laiku ļāva izvirzīties pat NHL kopvērtējuma vadībā.

Bufalo komanda nākamo spēli aizvadīs otrdien, kad savā laukumā uzņems Ņūdžersijas “Devils”.

Tikmēr citā mačā NHL līdere Tampabejas “Lighting” sestdien pārtrauca sēriju, kurā tā 16 mačos pēc kārtas tika pie punktiem. “Lightning” viesos ar 2:5 piekāpās Sanhosē “Sharks” vienībai. Uzvarētājiem ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Evanders Keins.

Tampas vienība iepriekšējo reizi pamatlaikā zaudējumu cieta 27.novembrī, kad mājās ar 1:3 atzina Anaheimas “Ducks” pārākumu.

“Bijām pelnījuši nedaudz vairāk, trīs reizes noklaudzinājām vārtu pārliktni. Atšķirībām no iepriekšējiem 16 mačiem, šī nebija mūsu spēle. Visu cieņu pretiniekiem,” teica “Lightning” galvenais treneris Džons Kūpers.

Citā mačā Rietumu konferences vadošā komanda Kalgari “Flames” viesos ar 3:2 pagarinājumā pārspēja Filadelfijas “Flyers”, uzvaras vārtus gūstot Tomasam Džeimsam Brodijam. Tikmēr “sauso” uzvaru svinēja Toronto “Maple Leafs”, kas mājās ar 5:0 sagrāva Vankūveras “Canucks”.

“Maple Leafs” rindās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Ostons Metjūss, kamēr vārtsargs Maikls Hačinsons izcīnīja pirmo “sauso” uzvaru pēdējo divu gadu laikā, atvairot 28 metienus.

Tāpat no līgas vadošajām komandām Nešvilas “Predators” viesos ar 4:1 pārspēja Monreālas “Canadiens”. Uzvarētājiem divus vārtus guva Kreigs Smits.

Jau ziņots, ka latviešu uzbrucējs Rūdolfs Balcers sestdien piedzīvoja debiju NHL, tomēr viņa pārstāvētā Otavas “Senators” komanda cieta zaudējumu. “Senators” sestdien savā laukumā ar rezultātu 3:4 (1:0, 1:3, 1:1) piekāpās Minesotas “Wild” komandai, piedzīvojot jau septīto zaudējumu pēc kārtas.

Balcers šajā mačā laukumā pavadīja septiņas minūtes un 45 sekundes, kas bija mazākais spēles laiks komandā. Balcers kļuvis par 22.Latvijas hokejistu, kurš spēlējis NHL.

NHL pamatturnīrs, 6. janvāris

Otavas “Senators” – Minesotas “Wild” 3:4 (1:0, 1:3, 1:1);

Filadelfijas “Flyers” – Kalgari “Flames” 2:3 (1:0, 0:1, 1:1, 0:1) – pagarinājumā;

Bostonas “Bruins” – Bufalo “Sabres” 2:1 (1:0, 1:0, 0:1);

Floridas “Panthers” – Kolumbusas “Blue Jackets” 3:4 (2:1, 0:1, 1:1, 0:1) – pagarinājumā;

Monreālas “Canadiens” – Nešvilas “Predators” 1:4 (0:2, 1:1, 0:1);

Toronto “Maple Leafs” – Vankūveras “Canucks” 5:0 (2:0, 0:0, 3:0);

Sentluisas “Blues” – Ņujorkas “Islanders” 3:4 (2:0, 0:1, 1:3);

Losandželosas “Kings” – Edmontonas “Oilers” 4:0 (3:0, 0:0, 1:0);

Sanhosē “Sharks” – Tampabejas “Lightning” 5:2 (2:1, 1:1, 2:0).