Girgensona “Sabres” ielaiž kuriozus vārtus, sausais zaudējums arī Merzļikina “Blue Jackets” (VIDEO)

03/11/2019 03:49

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt otro zaudējumu divās dienās piedzīvoja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres”, kas ielaida kuriozus vārtus un savā laukumā ar minimālo 0:1 atzina devīto uzvaru pēc kārtas izcīnījušās Ņujorkas “Islanders” pārākumu.

Girgensons kopā ar zviedru centra uzbrucēju Jūhanu Larsonu un amerikāni Kailu Okposo turpināja spēlēt “Sabres” ceturtajā virknējumā. Latvietis laukumā pavadīja 12 minūtes un trīs sekundes, kuru laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem un izpildīja vienu spēka paņēmienu. Zemgus maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon 15 spēlēs Girgensons nopelnījis četrus (1+3) punktus.

Vienīgos vārtus “Islanders” guva jau sestajā minūtē, kad Deriks Brasārs, izdarot metienu no aizvārtes, sodīja mājiniekus par paviršu spēli savā aizsardzības zonā un pārsteidza nesagatavotu “Sabres” vārtsargu Kārteru Hatonu – 1:0. Interesanti, ka Brasārs sezonas pirmajās astoņās spēlēs neguva nevienus vārtus un nopelnīja tikai vienu rezultatīvu piespēli, bet šonakt izcēlās ar precīzu metienu jau piektajā spēlē pēc kārtas.

Bufalo otrajā un trešajā trešdaļā izdarīja daudz vairāk metienus nekā pretinieki, taču nespēja atspēlēties. Viesu vārtos lielisku maču aizvadīja krievs Semjons Varlamovs, kurš atvairīja visus 27 mājinieku izdarītos metienus un palika nepārspēts.

“Sabres” šonakt piedzīvoja otro zaudējumu divās dienās un cieta ceturto neveiksmi pēdējās piecās spēlēs. Tikmēr “Islanders” pirmoreiz kopš 1989./90. gada sezonas izcīnīja deviņus panākumus pēc kārtas.

Pēc šonakt izcīnītās uzvaras Ņujorka pakāpās uz trešo vietu Austrumu konferences kopvērtējumā un atbīdīja Bufalo uz ceturto pozīciju. Abas komandas šobrīd ir izcīnījušas pa 20 punktiem, taču “Islanders” aizvadījusi par diviem mačiem mazāk.

“Sabres” nākamo spēli aizvadīs vien pēc piecām dienām, kad 8. novembrī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā pulksten 21:00 pēc Latvijas laika tiksies ar Tampabejas “Lightning”.

Tikmēr citā mačā sauso zaudējumu piedzīvoja Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets”, kas ar somu Jonasu Korpisalo vārtos ar 0:3 mājās zaudēja Kalgari “Flames” un cieta ceturto neveiksmi pēc kārtas.

“Flames” guva trīs vārtus, taču Korpisalo šajā mačā atvairīja 27 no 29 pretinieku metieniem, jo trešo ripu divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām viesi iemeta jau tukšos Kolumbusas vārtos.

Ar 14 spēlēs izcīnītiem 13 punktiem “Blue Jackets” šobrīd ieņem tikai 12. vietu Austrumu konferencē. Tikmēr par diviem mačiem vairāk aizvadījusī Kalgari ar 18 iegūtiem punktiem pašlaik ierindojas Rietumu konferences astotajā pozīcijā.

Kolumbusā nākamo spēli aizvadīs naktī no otrdienas uz trešdienu, kad pulksten 2:00 savā laukumā uzņems Vegasas “Golden Knights”.