Girgensona “Sabres” ielaiž trīs ripas 43 sekunžu laikā un zaudē “Maple Leafs” hokejistiem (+VIDEO)

04/04/2017 09:14

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Nacionālās hokeja līgas (NHL) komanda Bufalo “Sabres” pirmdien regulārā čempionāta mačā ar 2:4 (0;3, 1:0, 1:1) savā laukumā piekāpās Toronto “Maple Leafs”.

“Sabres” šis bija trešais zaudējums pēc kārtas, turklāt visi trīs mači zaudēti ar divu vārtu deficītu.

Bufalo komandai pagalam neveiksmīgs bija spēles sākums, kad 43 sekunžu laikā tika ielaisti trīs vārti. Vispirms precīzs bija Leo Komarovs, bet pēc tam sekoja arī pērnā gada drafta pirmā numuru Ostona Metjūsa un Džeimsa van Rīmsdaika vārti. Otrajā periodā Raiens O’Reilijs vienus vārtus atguva, bet trešās trešdaļas sākumā Nazems Kadri atjaunoja trīs vārtu pārsvaru. Pamatlaika pēdējā minūtē Džeks Aikels raidīja otro ripu viesu vārtos, taču “Sabres” cieta zaudējumu ar 2:4.

Girgensons šajā spēlē laukumā bija desmit minūtes un 38 sekundes, kuru laikā izpildīja divus spēka paņēmienus, zaudēja vienu ripu, uzvarēja piecos no deviņiem iemetieniem, nopelnīja divas soda minūtes un maču noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Šajā mačā NHL debiju piedzīvoja “Sabres” uzbrucējs Aleksandrs Nīlanders. Zīmīgi, ka pretinieku rindās bija viņa brālis Vijams Nīlanders, kurš atzīmējās ar rezultatīvu piespēli. Abi brāļi Nīlanderi draftā izraudzīti ar astoto numuru. Patlaban 20 gadus veco V.Nīlanderu, kurš martā bija līgas labākais debitants, “Maple Leafs” izraudzījās 2014.gada draftā, bet pērn draftēts tika arī gadu jaunākais A.Nīlanders.

“Ir jāspēlē pret pašiem labākajiem hokejistiem. Ir jābūt gatavam katrā maiņā. Bija ļoti patīkami to izbaudīt,” pēc mača teica A.Nīlanders.

“Sabres” līdz sezonas beigām palikušas trīs spēles – trešdien mājās pret Monreālas “Canadiens”, bet nedēļas nogalē viesos pret Floridas “Panthers” un Tampabejas “Lighnting”, kuras sistēmā spēlē latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis.

“Puišiem vajag būt pārliecinātiem, ka viņi gatavi nospēlēt šos mačus. Jāpaskatās spogulī un jācīnās šajās spēlēs. Katram ir vēl, ko pierādīt,” atzīmēja “Sabres” kapteinis Braiens Džionta.

Šosezon Girgensons 72 spēlēs guvis septiņus vārtus un veicis deviņas rezultatīvas piespēles. Ja pēdējās trīs spēlēs Girgensons savāks divas rezultatīvas piespēles, viņš atkārtos pagājušās sezonas rezultativitātes rādītājus, kas bijusi līdz šim mazāk rezultatīvākā viņa karjerā.

“Sabres” ar 76 punktiem 79 spēlēs ieņem 14.vietu Austrumu konferencē un septīto pozīciju Atlantijas divīzijā. Tikmēr “Maple Leafs” ar 93 punktiem 78 mačos ir sestā Austrumos, bet otrā Atlantijas divīzijā.

“Sabres” jau pagājušajā nedēļā atvadījās no teorētiskām izredzēm sasniegt Stenlija kausa izcīņu.