Girgensona “Sabres” katastrofa Sentpolā, “Canadiens” šokē līderi

05/01/2018 09:29

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt tika aizvadītas 12 spēles no kurām jāatzīmē Bufalo “Sabres” bezcerīgā neveiksme pret Minesotas “Wild”, kā arī Monreālas “Canadiens” uzvara (2:1 bullīšos) pār turnīra līderi Tampabejas “Lightning”.

Bezcerīgā “Sabres” komanda pēc diviem periodiem bija nokļuvusi zaudētājos ar rezultātu 0:6, zaudējot arī savu aizsardzības līderi Rasmusu Ristolainenu (5+10 minūšu noraidījums). Pēdējā periodā “Sabres” divus vārtus atguva, tomēr tas neglāba no smaga zaudējuma ar 2:6. Hat-trick šajā mačā sev nokārtoja šveicietis Nino Nīderraiters.

Zemgus Girgensons spēli sāka pirmajā maiņā, laukumā pavadot 13:57 minūtes, nopelnot negatīvu lietderības koeficientu -1, kā arī izdarot vienu metienu pa pretinieku vārtiem, veicot vienu spēka paņēmienu un bloķējot vienu metienu.

Savukārt Monreālas “Canadiens” un Tampabejas “Lightning” mačā (2:1) mājinieki pārtrauca piecu zaudējumu sēriju, izšķirošo pēcspēles metienu realizējot Polam Baironam.

Pagalam nepārliecinoši turpina spēlēt pašreizējā Stenlija kausa ieguvēja Pitsburgas “Penguins”, kas mājās ar 0:4 piekāpās Karolīnas “Hurricanes”.

Astoņu uzvaru sērija pārtrūka Rietumu konferences līderei Lasvegasas “Golden Khights”, kas izbraukumā ar rezultātu 1:2 zaudēja tuvākajai sekotājai Sentluisas “Blues”. Uzvaras vārtus guva pieredzējušais Pols Stastnijs.

Ar sauso spēli izcēlās kanādiešu vārtsargs Džonatans Bernjērs, kura 32 atvairītie metieni kaldināja Kolorado “Avalanche” panākumu pār Kolumbusas “Blue Jackets” – 2:0. “Avalanche” par spīti pirms sezonas izteiktajām pieticīgajām prognozēm šobrīd turpina pavisam reāli pretendēt uz iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. Šis lavīnām bija ceturtais panākums pēc kārtas.

Savu karjeras labāko NHL spēli piedzīvoja krievu aizsargs Ivans Provorovs, kurš ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli palīdzēja Filadelfijas “Flyers” ar 6:4 uzvarēt Ņujorkas “Islanders”, kurai šis bija jau ceturtais zaudējums pēc kārtas.

Rezultāti:

Bostonas “Bruins” – Floridas “Panthers” spēle atcelta (sniega vētra);

Filadelfijas “Flyers” – Ņujorkas “Islanders” 6:4 (1:1, 4:1, 1:2);

Pitsburgas “Penguins” – Karolīnas “Hurricanes” 0:4 (0:0, 0:2, 0:2);

Toronto “Maple Leafs” – Sanhosē “Sharks” 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) – pēcspēles metienu sērijā;

Monreālas “Canadiens” – Tampabejas “Lightning” 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) – pēcspēles metienu sērijā;

Minesotas “Wild” – Bufalo “Sabres” 6:2 (3:0, 3:0, 0:2);

Sentluisas “Blues” – Vegasas “Golden Knights” 2:1 (1:0, 0:1, 1:0);

Dalasas “Stars” – Ņūdžersijas “Devils” 4:3 (0:1, 3:1, 1:1);

Arizonas “Coyotes” – Nešvilas “Predators” 3:2 (0:0, 1:1, 1:1, 1:0) – pagarinājumā;

Kalgari “Flames” – Losandželosas “Kings” 4:3 (0:2, 4:0, 0:1);

Kolorado “Avalanche” – Kolumbusas “Blue Jackets” 2:0 (0:0, 1:0, 1:0);

Edmontonas “Oilers” – Anaheimas “Ducks” 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0) – pēcspēles metienu sērijā.