Girgensona “Sabres” pēcspēles metienu sērijā zaudē “Lightning” (+VIDEO)

05/03/2017 12:24

Bufalo (ASV), 5.marts, LETA–NHL. Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” sestdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā savā laukumā ar 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Tampabejas “Lightning”, kuras sistēmā spēlē latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis.

“Lightning” uzvaru kaldināja vārtsargs Andrejs Vasiļevskis, kurš spēles laikā atvairīja 31 no 32 pretinieku mestajām ripām, bet “bullīšos” apturēja Sema Reinhārta un Džeka Aikela metienus.

Mača rezultātu 12 sekundes pirms pirmā perioda beigām atklāja “Sabres” uzbrucējs Raiens O’Reilijs, taču Tailers Džonsons otrās trešdaļas sākumā panāca izlīdzinājumu. Turpinājumā pamatlaikā vārti netika gūti, līdz ar to bija jāaizvada pagarinājums, kurā Girgensons nopelnīja noraidījumu, taču “Sabres” mazākumu izturēja.

Nenoskaidrojot uzvarētāju pēc 65 nospēlētām minūtēm, mača rezultāts tika izšķirts pēcspēles metienu sērijā. Tajās savus “bullīšus” iemeta “Lightning” hokejisti Breidens Points un Ņikita Kučerovs, kamēr Reinhārts un Aikels nespēja pārspēt Vasiļevski.

Girgensons šajā spēlē laukumā bija 11 minūtes un 20 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa pretinieku vārtiem, izpildīja trīs spēka paņēmienus un uzvarēja septiņos no desmit iemetieniem, maču noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Girgensons šosezon 58 spēlēs izcēlies ar sešiem vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm, kā arī negatīvu lietderības koeficientu -3.

Austrumu konferences kopvērtējumā “Sabres” vienība ar 66 punktiem 65 spēlēs joprojām atrodas 13.pozīcijā, diviem punktiem atpaliekot no 11.vietā esošās “Lightning”. Savukārt Atlantijas divīzijā “Sabres” ir septītajā vietā.