Girgensonam četri metieni, ”Sabres” aizraujošā mačā pārspēj ”Predators” (VIDEO)

13/12/2019 05:49
Zemgus Girgensons, Sportazinas.com

Latvijas izlases uzbrucējs Zemgus Girgensons izcēlās ar aktīvu sniegumu, šonakt izdarot četrus metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē pret Nešvilas ”Predators” un palīdzot sevis pārstāvētajai Bufalo ”Sabres” aizraujošā mačā savā laukumā ar 4:3 pieveikt Nešvilas ”Predators”.

Girgensons kopā ar zviedru Jūhanu Larsonu un amerikāni Kailu Okposo spēlēja ceturtajā virknējumā. Latvietis laukumā pavadīja 18 minūtes un 13 sekundes (nedaudz vairāk nekā divas minūtes mazākumā), izdarot četrus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķējot divus sāncenšu metienus, izpildot divus spēka paņēmienus un maču pabeidzot ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Aizvadītajās 33 sezonas spēlēs Girgensons ir guvis piecus vārtus un izdarījis četras rezultatīvas piespēles.

”Sabres” šonakt ļoti neveiksmīgi uzsāka maču un pirmajā minūtē nonāca iedzinējas lomā. Mājinieku hokejistiem kļūdoties savā aizsardzības zonā pie zilās līnijas, Kails Turiss ieguva ripu un izdarīja piespēli Metam Dušeinam, kurš skaisti apspēlēja Bufalo vārtsargu Linusu Ulmarku un pēc nieka 57 nospēlētām sekundēm izvirzīja ”Predators” vadībā – 1:0.

Džimijs Vīzijs 15. minūtē izmantoja lielisku somu aizsarga Rasmusa Ristolainena gar vārtiem izdarītu piespēli un atjaunoja uz tablo līdzsvaru (1:1), taču pēc 59 sekundēm Nešvila atguva minimālu pārsvaru. Aizsargam Raienam Elisam izdarot metienu no zilās līnijas, Koltons Sisons pretinieku vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un panāca 2:1.

Lai gan ”Sabres” kapteinis Džeks Aikels, 25. minūtē pārsteidzot nesagatavotu sāncenšu vārtsargu Jūsi Sarosu un 35. minūtē pielabojot somu aizsarga Henri Jokiharju no distances izdarīto metienu, pirmoreiz mačā izvirzīja mājiniekus vadībā (3:2), pēc nepilnām divām minūtēm Raiens Johansens atjaunoja uz tablo neizšķirtu rezultātu – 3:3.

Tiesa pēdējā trešdaļā Bufalo atguva vadību un izrāva uzvaru. Saņemot lielisku piespēli no aizsarga Brendona Montūra un izniekojot labu vārtu gūšanas iespēju, 11 ar pusi minūtes līdz pamatlaika noslēgumam zviedrs Viktors Olofsons pats bija pirmais pie no laukuma apmales atlēkušās ripas un ar atkārtotu mēģinājumu nogādāja to pretinieku vārtos (4:3).

Līdz ar to ”Sabres” izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas, bet ”Predators” piedzīvoja trešo zaudējumu pēdējās piecās spēlēs. Ar 33 mačos izcīnītiem 38 punktiem Bufalo šobrīd ieņem septīto vietu Austrumu konferencē. Savukārt ar 30 spēlēs iegūtiem 33 punktiem Nešvila atrodas 11. pozīcijā Rietumu konferencē.

Nākamo maču ”Sabres” aizvadīs jau parīt (14. decembrī), kad, uzsākot trīs izbraukuma spēļu sēriju, pulksten 20:00 pēc Latvijas laika viesosies pie vienas no Austrumu konferences līderēm Ņujorkas ”Islanders”.