Girgensonam 4. lielākais spēles laiks starp uzbrucējiem, ”Sabres” ielaiž 5 bezatbildes vārtus (VIDEO)

01/03/2020 06:32

Trešo zaudējumu pēc kārtas Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas viesos izvirzījās vadībā ar 2:0 pret Arizonas ”Coyotes”, taču mača turpinājumā ielaida piecus bezatbildes vārtus un cieta neveiksmi ar 2:5.

Zemgus Girgensons kopā ar saviem ierastajiem partneriem zviedru Jūhanu Larsonu un amerikāni Kailu Okposo šonakt spēlēja ”Sabres” otrajā uzbrucēju trijniekā. Latvietis laukumā pavadīja 15 minūtes un 48 sekundes, kas bija ceturtais lielākais spēles laiks starp Bufalo uzbrucējiem. Ilgāk no ”Sabres” uzbrucējiem par viņu laukumā atradās vienīgi Džeks Aikels, Sems Reinhārts un Markuss Jūhansons.

Sev atvēlētajā laikā Girgensons izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu un pielietoja vienu spēka paņēmienu. Latvijas izlases uzbrucējs maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Gandrīz divas minūtes no sava spēles laika Zemgus šoreiz pavadīja laukumā nevienādos sastāvos – sešas sekundes viņš bija uz ledus vairākumā un minūti un 41 sekundi mazākumā.

Girgensons šobrīd aizvada vienu no savām labākajām sezonām NHL. Latviešu uzbrucējs šosezon līdz šim nospēlētajās 65 spēlēs ir guvis 12 vārtus un sakrājis 19 rezultativitātes punktus.

Bufalo mačā pret ”Coyotes” jau piektajā minūtē nonāca mazākumā, taču tā laikā nosargāja savu cietoksni neskartu un neilgu laiku pēc mazākuma izturēšanas izvirzījās vadībā ar divu vārtu pārsvaru. Saņemot lielisku piespēli no partnera, zviedrs Markuss Jūhansons astotajā minūtē sodīja pretiniekus par kļūdu savā aizsardzības zonā un atklāja mača rezultātu – 1:0. Savukārt pēc nieka 44 sekundēm Džefs Skiners vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un dubultoja viesu pārsvaru – 2:0.

Nākamajās divās trešdaļās gan Arizona guva piecus bezatbildes vārtus un apgrieza spēli pilnībā ar kājām gaisā. Izceļoties ar precīziem metieniem aizsargam Džordanam Estrellem un Filam Keselam, mājinieki otrajā periodā jau pēc nedaudz vairāk nekā trim nospēlētām minūtēm panāca izlīdzinājumu (2:2). Vēl pēc nedaudz vairāk nekā četrām minūtēm Kleitons Kellers jau izvirzīja ”Coyotes” vadībā – 3:2.

Gūstot savus otros vārtus un nopelnot trešo punktu mačā, Kellers sešās minūtes pirms pamatlaika noslēguma panāca Arizonai jau divu vārtu pārsvaru (4:2). ”Sabres” nepadevās, nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz pamatlaika beigām iegūstot skaitlisko vairākumu un cenšoties izglābties ar vārtsarga nomaiņu pret sesto laukuma spēlētāju, taču tas viesiem nedeva cerēto rezultātu. 20 sekundes pirms mača beigām ”Coyotes” aizsargs Olivers Ekmans-Larsons mazākumā ieraidīja ripu tukšajā pretinieku cietoksnī un panāca 5:2.

Pēc pagalam neveiksmīgās pirmās trešdaļas Arizona beigu beigās izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru un svinēja otro panākumu pēdējos trīs mačos. Savukārt ”Sabres” pēc ļoti cerīgā pirmā perioda cieta trešo zaudējumu pēc kārtas.

Ar 67 mačos izcīnītiem 72 punktiem ”Coyotes” šobrīd ieņem desmito vietu Rietumu konferencē un joprojām saglabā ļoti labas izredzes iekļūt izslēgšanas spēlēs. Tikmēr Bufalo patlaban ar 65 mačos nopelnītiem 66 punktiem ierindojas Austrumu konferences 13. pozīcijā un ar katru zaudējumu turpina attālināties no izslēgšanas spēlēm.

Nākamo maču ”Sabres” aizvadīs pēc trim dienām (4. martā), kad pulksten 3:00 viesosies pie citas Rietumu konferences izslēgšanas spēļu pretendentes Vinipegas ”Jets”.