Girgensonam divi metieni, ”Sabres” gūst vārtus mazākumā (VIDEO)

28/11/2019 04:42
Bufalo Sabres, Sportazinas.com

Piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas guva vārtus mazākumā, taču pēdējā trešdaļā nenosargāja minimālu pārsvaru un mājās ar 2:3 papildlaikā atzina Kalgari ”Flames” pārākumu.

Girgensons kopā ar zviedru Rasmusu Asplundu un kanādieti Žanu Sebastēnu Deā darbojās ”Sabres” ceturtajā virknējumā. Latvietis šonakt laukumā pavadīja tikai deviņas minūtes un 55 sekundes, taču izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, veica vienu spēka paņēmienu un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Turklāt divas minūtes un 17 sekundes no sava nelielā spēles laika Zemgus pavadīja mazākumā, kas šoreiz bija dalīts lielākais spēles laiks mazākumā starp Bufalo uzbrucējiem ar zviedru Jūhanu Larsonu.

Latvijas izlases uzbrucēja kontā 25 aizvadītajās sezonas spēlēs ir seši (3+3) rezultativitātes punkti.

Nedaudz vairāk nekā divas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām ”Flames” aizsargs Tīdžejs Brodijs guva savus pirmos vārtus sezonā un izvirzīja viesus vadībā (1:0), taču otrajā periodā Bufalo mazākumā panāca izlīdzinājumu. Pārtverot ripu neitrālajā zonā un izskrienot vienatnē ar pretinieku vārtsargu Dāvidu Ritihu, vārtus otrajā spēlē pēc kārtas un tikai otros vārtus šosezon guva Džimijs Vīzijs – 1:1.

Lai gan pēdējās trešdaļas sākumā zviedrs Viktors Olofsons izpildīja precīzu metienu no kreisā iemetienu apļa un pirmoreiz mačā ”Sabres” izvirzīja vadībā (2:1), mirkli vēlāk viesi atjaunoja uz tablo līdzsvaru. Kalgari izlīdzinājumu panāca komandas rezultatīvākais spēlētājs Metjū Tkačuks, kurš pēc partnera divām neizmantotām vārtu gūšanas iespējām ieguva ripu un panāca 2:2.

Turklāt ”Flames” ne tikai panāca izlīdzinājumu, bet papildlaikā izrāva uzvaru. Panākumu Kalgari pagarinājuma otrajā minūtē nodrošināja komandas labākais snaiperis Elīass Lindholms, kurš, saņemot piespēli no Tkačuka, izslidoja no aizvārtes un veikli no nūjas neērtā satvēriena ieraidīja ripu Bufalo vārtos – 3:2. Zviedru uzbrucējam šis bija jau 12. precīzais metiens šosezon.

Tādējādi viesi izcīnīja otro uzvaru pēdējās trīs spēlēs un svinēja tikai trešo panākumu pēdējos desmit mačos. Savukārt ”Sabres” piedzīvoja piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs un cieta 11. neveiksmi pēdējos 13 mačos. Ar 28 spēlēs izcīnītiem 28 punktiem Kalgari šobrīd ieņem devīto vietu Rietumu konferencē. Tikmēr Bufalo ar 25 mačos iegūtiem 26 punktiem atrodas vien 12. pozīcijā Austrumu konferencē.

Nākamo spēli ”Sabres” aizvadīs jau rītvakar (29. novembrī), kad pulksten 23:00 pēc Latvijas laika savā laukumā uzņems sešu zaudējumu sēriju pārtraukušo un trīs uzvaras pēc kārtas izcīnījušo Toronto ”Maple Leafs”, ar ko divas dienas vēlāk (1. novembrī) tiksies arī viesos.