Girgensonam iespaidīgs spēles laiks nevienādos sastāvos, ”Sabres” pārspēj Rietumu konferences līderi (VIDEO)

14/01/2022 07:06
Zemgus Girgensons

Sešu zaudējumu sēriju Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt pārtrauca latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas izbraukumā ar 4:1 pārspēja Rietumu konferences līdervienību Nešvilas ”Predators” un izcīnīja pirmo uzvaru 2022. gadā

Girgensons laukumā pavadīja 16 minūtes un 19 sekundes (līdz šim lielākais spēles laiks šogad), kuru laikā neizdarīja nevienu metienu pa ”Predators” vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, uzvarēja vien 33% iemetienu un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latvietis ļoti daudz laika uz ledus atradās skaitliski nevienādos sastāvos. Zemgus nospēlēja trīs minūtes un 27 sekundes vairākumā (dalīts sestais ilgākais spēles laiks vairākumā starp uzbrucējiem) un divas minūtes un 23 sekundes mazākumā (ceturtais lielākais spēles laiks mazākumā starp uzbrucējiem).

Girgensons otro spēli pēc kārtas palika bez rezultativitātes punktiem. Šosezon aizvadītajās 33 spēlēs Latvijas izlases centra uzbrucējs ir nopelnījis 12 (7+5) punktus. Iepriekšējo reizi savu punktu krājumu Girgensons papildināja 7. janvāra mačā pret Rūdolfa Balcera pārstāvēto Sanhosē ”Sharks”, pret kuru guva vārtus pamatlaika izskaņā.

Marks Jankovskis jau sestajā minūtē izvirzīja ”Sabres” vadībā šīs nakts mačā pret ”Predators” – 1:0. Otrā perioda 42. sekundē Koltons Sisons nogādaja ripu viesu vārtos, taču rezultāts saglabājās nemainīgs, jo pēc Bufalo trenera pieprasītā trenera izaicinājuma Sisona vārtu guvums netika ieskaitīts.

Nepilnas septiņas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Mets Dušeins izcēlās skaitliskajā vairākumā un panāca izlīdzinājumu (1:1), bet otrā perioda izskaņā ”Sabres” atguva vadību. Džefs Skiners realizēja skaitlisko vairākumu un nodrošināja viesiem iespēju sākt pēdējo trešdaļu ar minimālu pārsvaru – 2:1.

Pēdējā periodā Bufalo guva vēl divus vārtus. Vispirms trešdaļas vidū Skiners izcēlās otro reizi mačā un pirmoreiz spēlē panāca ”Sabres” divu vārtu vadību (3:1). Savukārt pamatlaika priekšpēdējā minūtē Vinijs Hinostroza, raidot ripu tukšā pretinieku cietoksnī, uzstādīja mača galarezultātu – 4:1.

Tādējādi Bufalo pārtrauca sešu zaudējumu sēriju un izcīnīja pirmo uzvaru šajā gadā. ”Sabres” nebija izjutusi uzvaras garšu jau gandrīz mēnesi – kopš 17. decembra, kad viesos ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pieveica Minesotas ”Wild”. Interesanti, ka Bufalo mājās nav uzvarējusi jau kopš 27. novembra mača pret Monreālas ”Canadiens” (4:1).

”Sabres” ar izcīnītiem 28 punktiem 36 spēlēs ieņem tikai 14. vietu Austrumu konferencē. Girgensona pārstāvētā komanda Austrumu konferencē apsteidz vienīgi Monreālas ”Canadiens” un Otavas ”Senators”. Tikmēr ”Predators”, kas nebija zaudējusi piecos mačos pēc kārtas, ar 38 mačos iegūtiem 50 punktiem ir Rietumu konferences līdere.

Nākamo spēli Bufalo aizvadīs pēc divām dienām (16. janvārī), kad pulksten 2:00 izbraukumā mērosies spēkiem ar četrus zaudējumus pēc kārtas piedzīvojušo Detroitas ”Red Wings”.