Girgensonam lielākais spēles laiks mazākumā starp “Sabres” spēlētājiem, Bufalo ielaiž septiņus vārtus (VIDEO)

03/12/2021 05:52
Zemgus Girgensons

Trešo zaudējumu pēc kārtas Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas izbraukumā ielaida septiņus vārtus pret spēcīgo Floridas ”Panthers” un ļoti rezultatīvā spēlē atzina pretinieku pārākumu ar 4:7.

Girgensons maču uzsāka “Sabres” trešajā virknējumā kopā ar zviedru Rasmusu Asplundu un amerikāni Keisiju Mitlstedu. Latvietis laukumā pavadīja 16 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā izdarīja divus metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu, kā arī veica vienu spēka paņēmienu un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Zemgus ļoti daudz laika uz ledus pavadīja skaitliski nevienādos sastāvos. Latvijas izlases uzbrucējs nospēlēja minūti un trīs sekundes vairākumā un trīs minūtes un 12 sekundes mazākumā. Girgensons šonakt pavadīja vislielāko laiku laukumā, kad Bufalo atradās mazākumā. Diemžēl Zemgus piektajā mačā pēc kārtas palika bez rezultativitātes punktiem. Šosezon 23 spēlēs Girgensons ir nopelnījis deviņus (4+5) punktus.

”Sabres” fantastiski uzsāka maču un pirmajā trešdaļā, neskatoties uz to, ka mājinieki izdarīja gandrīz divreiz vairāk metienu (Bufalo tikai septiņas reizes apdraudēja ”Panthers vārtsarga Sergeja Bobrovska sargātos vārtus, bet Florida izpildīja 13 metienus), izvirzījās vadībā ar pārliecinošo 3:0. Viesu rindās pirmajā periodā ar diviem precīziem metieniem izcēlās Vinnijs Hinostroza, bet vienu reizi precīzs bija Dilans Kozens.

Nākamajās divās trešdaļās ”Panthers” gan guva septiņus vārtus, viesiem atbildot tikai ar vienu vārtu guvumu, un apgrieza spēli pilnībā ar kājām gaisā. Pa divām reizēm mājinieku rindās izcēlās aizsargs Ārons Ekblads un soms Antons Lundels, bet vienreiz precīzi bija zviedru aizsargs Lukass Karlsons, kā arī ”Sabres” bijušais uzbrucējs Sems Reinhārts un Džonatans Huberdo. Tikmēr Bufalo sastāvā pēc trim gūtiem vārtiem pirmajā trešdaļā pamatlaika turpinājumā vienīgos vārtus iemeta Mitlsteds.

Florida izcīnīja uzvaru ar 7:4, taču pēdējās divas ripas iemeta, kad ”Sabres”, pamatlaika izskaņā cenšoties atspēlēties un izglābties no zaudējuma, jau bija nomainījusi vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju. Laukuma saimnieki svinēja otro panākumu pēc kārtas un izcīnīja sesto uzvaru pēdējās astoņās spēlēs. Tikmēr Bufalo piedzīvoja jau septīto zaudējumu pēdējos astoņos mačos. Līdz šim pēdējo uzvaru ”Sabres” izcīnīja 27. novembrī, kad mājās ar 4:1 apspēlēja vienu no Austrumu konferences pastarītēm Monreālas ”Canadiens”.

Pateicoties šonakt izcīnītajam panākumam, “Panthers” Austrumu konferencē apsteidza pirms mača pret Bufalo pirmajā vietā esošo Toronto “Maple Leafs” un kļuva par visas līgas līderi. Florida 23 spēlēs šosezon ir izcīnījusi 35 punktus. Tikmēr “Sabres” ar tikpat mačos iegūtiem 19 punktiem ieņem tikai 13. vietu Austrumu konferencē.

Nākamo spēli Bufalo aizvadīs jau pēc divām dienām (5. decembrī), kad, noslēdzot divu izbraukuma maču sēriju, pulksten 2:30 viesosies pie Karolīnas “Hurricanes”.