Girgensona ”Sabres” vēl viena neveiksme, Merzļikina konkurents ielaiž vārtus mazākumā (VIDEO)

22/11/2019 04:38
Bufalo Sabres, Sportazinas.com

Devīto zaudējumu pēdējās desmit spēlēs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas izbraukumā ielaida divus vārtus mazākumā pret vienu no Austrumu konferences līderēm Bostonas ”Bruins” un cieta neveiksmi ar 2:3.

Girgensons kopā ar zviedru centra uzbrucēju Jūhanu Larsonu, kurš atgriezās laukumā pēc vairāku maču izlaišanas, un pirmo sezonu ”Sabres” sastāvā aizvadošo kanādieti Kērtisu Lazāru spēlēja ceturtajā virknējumā.

Latvietis laukumā pavadīja 10 minūtes un 23 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu spēka paņēmienu, kā arī vienu reizi pretiniekam atņēma ripu un ieguva neitrālu lietderības koeficientu. No laukumā pavadītā laika minūti un 40 sekundes Zemgus nospēlēja mazākumā, kas šoreiz bija dalīts otrais lielākais spēles laiks mazākumā Bufalo komandā.

Šosezon aizvadītajās 22 spēles Girgensons ir izcelies ar vieniem gūtiem vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm. Latviešu uzbrucējs nav izcēlies ar rezultativitāti jau 13 mačos pēc kārtas. Savu līdz šim pēdējo rezultativitātes punktu šajā sezonā viņš nopelnīja pirms vairāk nekā mēneša – 20. oktobra mačā pret Sanhosē ”Sharks”, kad guva pirmos vārtus sezonā.

Somu aizsargs Rasmuss Ristolainens, sestajā minūtē ar metienu no vārtu priekšas realizējot ”Sabres” pirmo skaitlisko vairākumu šajā mačā, guva savus pirmos vārtus sezonā un izvirzīja viesus vadībā (1:0), taču pirmās trešdaļas turpinājumā Bostona panāca izlīdzinājumu.

”Bruins” līdzsvaru uz tablo nedaudz vairāk nekā sešas minūtes līdz pirmā perioda beigām palīdzēja panākt komandas rezultatīvākais spēlētājs Breds Maršāns, kurš pēc pieredzējušā Bostonas kapteiņa Zdeno Hāras metiena no zilās līnijas pretinieku vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma virzienu un panāca 1:1.

Otrā perioda izskaņā Maršāns guva savus otros vārtus mačā un izvirzīja mājiniekus vadībā. Zemgus Girgensons, spēlējot skaitliskajā mazākumā, kritienā centās izraidīt ripu no savas zonas, taču viņam to neizdevās izdarīt, un mirkli vēlāk Breds Maršāns realizēja skaitlisko vairākumu un izcēlās ar 15. precīzo metienu sezonā – 2:1.

Lai gan trešās trešdaļas ievadā Maršāns rezultatīvi asistēja čeham Dāvidam Pastrņakam, nopelnot trešo punktu mačā, un palīdzēja ”Bruins” dubultot savu pārsvaru (3:1), septiņas minūtes pirms pamatlaika noslēguma Brendons Montūrs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 2:3.

Cenšoties panākt izlīdzinājumu, Bufalo pamatlaika izskaņā nomainīja Ulmarku pret sesto laukuma spēlētāju, taču nespēja gūt trešos vārtus un izglābties no vēl viena zaudējuma. ”Sabres” cieta jau devīto neveiksmi pēdējos desmit mačos, kamēr Bostona svinēja trešo uzvaru pēdējās četrās spēlēs.

Ar 22 mačos izcīnītiem 33 punktiem ”Bruins” šobrīd ir viena no Austrumu konferences un visas līgas līderēm. Savukārt Bufalo, kas sezonas sākumā vienubrīd izbaudīja līderes godu, ar tikpat cīņās izcīnītiem 23 punktiem ierindojas vien devītajā Austrumu konferences pozīcijā.

Turpinot trīs spēļu izbraukuma sēriju, nākamo maču ”Sabres” aizvadīs pēc trim dienām (25. novembrī), kad pusnaktī pēc Latvijas laika viesos aizvadīs maču pret Floridas ”Panthers”.

Tikmēr citā mačā Latvijas izlases vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Kolumbusas ”Blue Jackets” divreiz izlaida vienu vārtu pārsvaru un pēc ielaistiem vārtiem mazākumā otrā perioda beigās nonāca iedzinējas lomā ar 2:3 pret Detroitas ”Red Wings”, taču pēdējā trešdaļā iemeta trīs ripas pretinieku cietoksnī un beigu beigās svinēja panākumu ar 5:4.

Merzļikins atkal palika uz rezervistu soliņa. Lai gan Elvja konkurents Jonass Korpisalo šonakt izcīnīja uzvaru, viņš aizvadīja ļoti neveiksmīgu spēli un atvairīja tikai 22 no 26 (84,6%) sāncenšu metieniem.

Latviešu vārtsargs savā NHL debijas sezonā pagaidām ir devies laukumā tikai piecos mačos, tiekot galā ar 89,4% pretinieku metieniem un vidēji mačā savā cietoksnī ielaižot 3,43 ripas.

Līdz šim pēdējo reizi Merzļikins laukumā šosezon devās 13. novembrī, kad atvairīja 30 no 32 metieniem un palīdzēja ”Blue Jackets” viesos izcīnīt punktu pret Monreālas ”Canadiens” ar 2:3 piedzīvotajā zaudējumā papildlaikā.