Girgensonam otrais noraidījums sezonā, ”Sabres” atkal zaudē ”Blackhawks” (VIDEO)

18/11/2019 05:11

Septīto zaudējumu pēdējās astoņās spēlēs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas ielaida četrus vārtus pret Čikāgas “Blackhawks” un izbraukumā piekāpās vienai no savām neērtakajām pretiniecēm ar 1:4.

Girgensons kopā ar no ”Sabres” fārmkluba izsaukto amerikāni Teidžu Tompsonu un zviedru Rasmusu Asplundu spēlēja ceturtajā virknējumā. Latvietis šoreiz laukumā pavadīja tikai 11 minūtes un 33 sekundes (vairāk nekā trīs minūtes mazākumā), taču izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, kā arī pielietoja vienu spēka paņēmienu un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1. Tiesa Zemgus nopelnīja arī divas soda minūtes.

Latviešu uzbrucējs šosezon aizvadītājās 20 spēlēs ir guvis vienus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles, nopelnot četras soda minūtes un iegūstot negatīvu lietderības koeficientu (-2).

Bufalo iedzinējas lomā nonāca nedaudz vairāk nekā piecas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām, kad neveiksmīgi nospēlēja savā aizsardzībā un atļāva ”Blackhawks” pirmgadniekam Kērbijam Daham nonākt aci pret aci ar savu vārtsargu. Čikāgas jaunais uzbrucējs izpildīja metienu no neērtā nūjās satvēriena, taču ripa trāpīja pa ”Sabres” kapteiņa Džeka Aikela nūju un no tās ielidoja Kārtera Hatona sargātajā cietoksnī – 1:0.

Dahs kļuva par vienu no spēles galvenajiem varoņiem, jo septiņas ar pusi minūtes līdz otrā perioda noslēgumam viņš guva savus otros vārus spēlē un dubultoja čikāgiešu pārsvaru. Saņemot lielisku piespēli no Zaka Smita un aizlavoties aiz muguras Aikelam, 18 gadus vecais ”Blackhawks” uzbrucējs vēlreiz nonāca aci pret aci ar Hatonu un šoreiz eleganti apspēlēja Bufalo vārtsargu (2:0).

Trešās trešdaļas ievadā, atrodoties laukumā Girgensonam, Čikāgas uzbrukuma līderis Patriks Keins realizēja skaitlisko vairākumu un sodīja ”Sabres” par nesaprašanos savā aizsardzības zonā – 3:0. Lai gan pēdējās trešdaļas vidusdaļā Džonatans Teivzs panāca mājiniekiem četru vārtu pārsvaru (4:0), pēc 42 sekundēm Bufalo iepriekšējā mača varonis Aikels izcēlās ar piekto precīzo metienu pēdējās divās spēlēs un samazināja starpību līdz trim vārtiem – 1:4.

Atlikušajās nedaudz vairāk nekā desmit minūtēs rezultāts vairs nemainījās, līdz ar to mājinieki izcīnīja pārliecinošu uzvaru un svinēja ceturto panākumu pēc kārtas. Tikmēr ”Sabres” pēc ļoti cerīga sezonas sākuma piedzīvoja jau septīto zaudējumu pēc kārtas. ”Blackhawks” komanda Bufalo ir ļoti neērta pretiniece, jo pēdējo deviņu gadu laikā ”Sabres” tikai vienā no 16 savstarpējām spēlēm ir uzvarējusi Čikāgu.

Pateicoties šonakt izcīnītajam panākumam, ”Blackhawks” pakāpās Rietumu konferences kopvērtējumā uz 10. vietu. Savukārt Bufalo, neskatoties uz vēl vienu piedzīvotu neveiksmi, joprojām saglabā devīto Austrumu konferences pozīciju.

Nākamo spēli ”Sabres” aizvadīs naktī no otrdienas uz trešdienu (20. novembrī), kad pulksten 2:00 savā laukumā uzņems Rietumu konferences pēdējās vietas īpašnieci Minesotas ”Wild”.

Tikmēr citā mačā graujošu uzvaru divu Rietumu konferences kopvērtējumā līdzās esošo komandu duelī izcīnīja Vegasas ”Golden Knights”, kas mājās ar 6:0 sakāva Kalgari ”Flames” un pārtrauca piecu zaudējumu sēriju. Izšķirošo izrāvienu Vegasa izdarīja pēdējā trešdaļā, kurā guva četrus vārtus un noņēma jebkādus jautājumus par mača uzvarētāju.