Girgensonam 5. lielākais spēles laiks starp ”Sabres” uzbrucējiem, Bufalo gūst 5 vārtus (VIDEO)

17/02/2020 05:19

Trešo uzvaru pēc kārtas Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt izcīnīja Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas, gūstot piecus vārtus pēdējās divās trešdaļās, savā laukumā ar 5:2 sakāva Toronto ”Maple Leafs” un svinēja ceturto panākumu pēdējos piecos mačos.

Zemgus Girgensons kopā ar amerikāni Kailu Okposo un zviedru Jūhanu Larsona spēlēja uzvarētāju ceturtajā virknējumā. Latvietis laukumā pavadīja 14 minūtes un 39 sekundes (minūti un desmit sekundes), kas bija piektais lielākais spēles laiks ”Sabres” komandā starp uzbrucējiem. Sev atvēlētajā laikā Zemgus izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķēja vienu sāncenšu metienu, uzvarēja visos iemetienos (100%) un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -1.

Latvijas izlases uzbrucējs šosezon līdz šim aizvadītajos 59 mačos ir guvis desmit vārtus un izdarījis piecas rezultatīvas piespēles.

Bufalo mačā pret ”Maple Leafs” pirmajā trešdaļā dominēja, taču nespēja pārvērst savu pārsvaru izdarīto metienu skaita ziņā (16:6) rezultātā uz tablo un atklāt mača rezultātu. Tiesa otrajā periodā, tā ievadā gūstot vārtus Girgensona maiņas partnerim Larsonam un turpinājumā precīzam esot Konoram Šīrijam, mājinieki nepilnu desmit minūšu laikā panāca divu vārtu pārsvaru – 2:0.

Pēc jaunā krievu uzbrucēja Jegora Korškova debijas spēlē gūtajiem pirmajiem vārtiem NHL otrās trešdaļas turpinājumā un Zaka Humana 18. precīzā metiena sezonā trešā perioda ievadā Toronto panāca izlīdzinājumu (2:2), taču Bufalo nepalika atbildi parādā. Mirkli vēlāk ”Sabres” guva trīs vārtus ar 91 sekundes intervālu, izceļoties komandas kapteinim Džekam Aikelam, Girgensona maiņas biedram Okposo un Džimijam Vīzijam, un nodrošināja uzvaru ar 5:2.

Tādējādi Bufalo svinēja trešo panākumu pēc kārtas un izcīnīja ceturto uzvaru pēdējās piecās spēlēs. Savukārt Toronto cieta trešo neveiksmi pēdējos piecos mačos. Ar 60 spēlēs izcīnītiem 70 punktiem ”Maple Leafs” pašlaik ieņem devīto vietu Austrumu konferencē, kamēr ”Sabres” ar 59 mačos izcīnītiem 62 punktiem tajā pašā konferencē atrodas par trim pozīcijām zemāk – 12. vietā.

Nākamo spēli ”Sabres” aizvadīs pēc divām dienām (19. februārī), kad pulksten 2:30 viesosies pie Austrumu konferences priekšpēdējās vietas īpašnieces Otavas ”Senators”, kuras sistēmā spēlē Latvijas izlases uzbrucējs Rūdolfs Balcers.