Girgensonam pirmie vārti sezonā, ”Sabres” atriebjas ”Senators” (VIDEO)

03/11/2018 22:43
Zemgus Girgensons, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šovakar latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons guva savus pirmos vārtus sezonā un izdarīja rezultatīvu piespēli, palīdzot Bufalo ”Sabres” mājās ar 9:2 sagraut Otavas ”Senators”. Laukuma saimnieki revanšējās pretiniekiem par iepriekšējā spēlē piedzīvoto zaudējumu un pārtrauca trīs zaudējumu sēriju.

Zemgus Girgensons kopā ar zviedru uzbrucējiem Patriku Berglundu un Juhanu Larsonu spēlēja ”Sabres” ceturtajā virknējumā, taču šovakar nopelnīja divus (1+1) rezultativitātes punktus. Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja 14 minūtes un 30 sekundes, kuru laikā izdarīja arī divus metienus pa pretinieku vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +2. Šosezon 14 spēlēs viņš guvis vienus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles.

Bufalo spēli uzsāka ļoti veiksmīgi, jo guva trīs vārtus jau pirmajās 15 minūtēs un ielika pamatus uzvarai. ”Sabres” vadībā jau sestajā minūtē izvirzīja Kails Okposo, kurš pēc piespēles saņemšanas no Keisija Nelsona ieslidoja pretinieku zonā un izdarīja metienu no labās malas, izceļoties ceturto reizi sezonā – 1:0.

Nepilnu pusotru minūti vēlāk Bufalo labākais snaiperis Džefs Skiners guva savus septītos vārtus sezonā un dubultoja mājinieku pārsvaru (2:0). Savukārt piecas ar pusi minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām Džeisons Pominvils pēc Skinera izdarītā metiena bija pirmais pie pretinieku vārtsarga Kreiga Andersona atsistās ripas un panāca jau 3:0.

Pēc trešajiem zaudētājiem vārtiem ”Senators” veica vārtsargu nomaiņu, Andersona vietu ieņemot bijušajam Kristera Gudļevska komandas biedram Sirakjūzu ”Crunch” rindās Maikam Makenam, taču arī viņš nespēja glābt viesus un nākamās trešdaļas sākumā piedzīvoja pamatīgu murgu, ielaižot četras ripas nepilnu trīs minūšu laikā.

”Sabres” otro vārtu autors Skiners 26. minūtē saņēma lielisku piespēli no Sema Reinhārta, realizējot skaitlisko vairākumu un izceļoties jau ar astoto precīzo metienu šosezon (4:0). Savukārt pēc nieka 13 sekundēm savus pirmos vārtus sezonā guva Girgensons.

Larsons pretinieku zonā ieguva ripu pie laukuma apmales un nogādāja to savam tautietim Berglundam, kurš no aizvārtes izdarīja lielisku piespēli Girgensonam. Latviešu uzbrucējs nonāca labā metiena izdarīšanas pozīcijā, izmantojot lielisko partnera piespēli un izceļoties ar savu pirmo precīzo metienu šosezon aizvadītajās 14 spēlēs – 5:0!

Lai gan pēc nepilnas pusotras minūtes Maks Makormiks viesiem vienus vārtus atguva (1:5), Bufalo nepalika atbildi parādā un nākamās 71 sekundes laikā divreiz nogādāja ripu pretinieku cietoksnī. Vispirms Pominvils izcēlās ar otro vārtu guvumu mačā un atjaunoja mājiniekiem piecu vārtu pārsvaru (6:1), bet pēc nepilnas pusminūtes Konors Šīrijs panāca jau 7:1.

Pēdējā trešdaļā ”Sabres” pievienoja vēl divus vārtus. Girgensona maiņas partneris Berglunds 46. minūtē panāca 8:1, latviešu uzbrucējam nopelnot rezultatīvu piespēli. Savukārt nepilnas septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām Keisijs Mitelstads guva jau devītos vārtus mājinieku labā (9:1).

Lai gan pēc nedaudz vairāk nekā minūtes Tomā Šabo atguva ”Senators” vienus vārtus (2:9), Bufalo izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru un revanšējās pretiniekiem par iepriekšējā mačā piedzīvoto zaudējumu. Pateicoties šim panākumam, ”Sabres” pārtrauca trīs zaudējumu sēriju.

Nākamo spēli Bufalo aizvadīs jau pēc divām dienām, kad viesosies pie vienas no Austrumu konferences vājākajām komandām Ņujorkas ”Rangers”.