Girgensonam rezultatīva piespēle ”Sabres” zaudējumā pret ”Lightning” hokejistiem (+VIDEO)

13/01/2017 10:29

Tampabeja (ASV), 13.janv., LETA. Latvijas hokejists Zemgus Girgensons ceturtdien tika pie punkta par rezultatīvu piespēli, taču viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” viesos ar 2:4 (1:1, 0:2, 1:1) atzina Tampabejas “Lightning” pārākumu.

Laukuma saimniekiem, kuri pārtrauca četru zaudējumu sēriju, šajā mačā ierindā atrgiezās vārtsargs Bens Bišops, kurš nebija spēlējis kopš 20.decembra, jo ārstēja ķermeņa lejasdaļas traumu.

“Sabres” uzbrucējs Mets Moulsons jau cīņas trešajā minūtē pēc Girgensona un Teilora Feduna piespēlēm atklāja rezultātu, taču nepilnas trīs minūtes vēlāk “Lightning” uzbrucējs Ondržejs Palāts atjaunoja neizšķirtu.

Izšķirošais šajā mačā bija spēles otrais periods, kurā vispirms Palāts vadībā jau izvirzīja mājiniekus, bet 33.minūtē Ņikita Kučerovs panāca 3:1 “Lightning” labā.

Intrigu “Sabres” atjaunoja desmit minūtes pirms pamatlaika beigām, jo Evanders Keins starpību samazināja līdz minimumam, tomēr izglābties viesi nespēja, bet 18 sekundes pirms trešā perioda beigām, esot mazākumā, ielaida arī ceturtos vārtus.

Par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts Palāts, kamēr Bišops atvairīja 24 no 26 metieniem, tiekot pie spēles trešās zvaigznes titula.

Girgensons šajā spēlē laukumā bija 14 minūtes un 47 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, trīs spēka paņēmienus, uzvarot piecos no 11 iemetieniem un spēli noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latviešu uzbrucējs šosezon 41 spēlē guvis piecus vārtus un atdevis piecas rezultatīvas piespēles, tiekot pie negatīva lietderības koeficienta -5.

“Sabres” pārtrūka divu uzvarētu spēļu sērija.

LETA jau ziņoja, ka Bišopa prombūtnē “Lightning” komandā kādu laiku otrais vārtsargs bija Kristers Gudļevskis, taču laukumā viņš tika vien vienā spēlē uz maiņu, bet pārējo laiku vārtus sargāja Andrejs Vasiļevskis. Janvāra sākumā Gudļevskis tika nosūtīts atpakaļ uz fārmklubu Sirakjūsas “Crunch”. Tiesa, otrdien latvietis vēlreiz tika izsaukts uz “Lightning”, taču pāris stundas vēlāk aizsūtīts atpakaļ uz Amerikas Hokeja līgu (AHL).

NHL Austrumu konferences kopvērtējumā “Sabres” ar 41 punktu 41 spēlē ieņem 13.pozīciju, kamēr “Lightning” ar 44 punktiem 43 cīņās ir pozīciju augstāk.

Savukārt Atlantijas divīzijā “Sabres” saglabā septīto vietu, esot priekšā Detroitas “Red Wings”.

Nākamo spēli “Sabres” aizvadīs jau piektdien viesos pret Karolīnas “Hurricanes”.