Girgensonam trešie vārti sezonā, “Sabres” zaudējums papildlaikā (+VIDEO)

28/12/2017 07:35
Zemgus Girgensons, Sportazinas.com

Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubs Bufalo “Sabres”, kuru pārstāv arī vienīgais NHL spēlējošais latvietis Zemgus Girgensons, aizvadītajā naktī ar 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1) izbraukumā zaudēja Ņujorkas “Islanders” hokejistiem.

Zemgus Girgensons spēli aizvadīja komandas pirmajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Džeku Aikelu un Semu Reinhartu, laukumā pavadot 14:14 minūtes. Latvietim otrajā trešdaļā izdevās izlīdzināt rezultātu, panākot 1:1. Šajā spēlē uzbrucējam neitrāls lietderības koeficients, kā arī četri metieni pa pretinieku vārtiem un četri spēka paņēmieni, bet sezonā 32 spēlēs trīs vārti, trīs rezultatīvas piespēles, astoņas soda minūtes un negatīvs lietderības koeficients (-1). Jāatzīmē, ka visos šīs sezonas vārtu guvumos Girgensonam asistējis Džeks Aikels.

Spēles pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet otrās trešdaļas ceturtajā minūtē, paspējot pirmais tikt pie atlecošās ripas, rezultātu atklāja “Islanders” uzbrucējs Džeisons Čimera. Perioda desmitajā minūtē pretinieku zonā veiksmīgi nospēlēja Džeks Aikels, kurš pēc Marko Skandelas metiena pirmais uztvēra vārtsarga atvairīto metienu un no aizvārtes rezultatīvi asistēja Zemgum Girgensonam.

Trešās trešdaļas divpadsmitajā minūtē sekmīgi vārtu priekšā pēc Evandera Keina metiena nospēlēja Kails Okposo, izvirzot vadībā “Sabres”. Perioda priekšpējā minūtē “Sabres” zonā momentu izveidoja “Islanders” līderis Džons Tavaress, no vārtu priekšas piespēlēdams Džošam Beilijam, kurš rezultātu izlīdzināja. Sākotnēji gan šķita, ka Robins Lēners, neticamā veidā noreaģējot, metienu atvairīja, tomēr, noskatoties video atkārtojumu, tiesnesis pārliecinājās, ka ripa ir šķērsojusi vārtu līniju.

Papildlaikā pārliecinoši nospēlēja šīs sezonas pārsteigums, 20 gadus vecais “Islanders” uzbrucējs Metjū Barzāls, kurš, laukuma viduszonā uztverdams piespēli, uzsāka slidojumu “Sabres” zonā un bez grūtībām raidīja ripu tālajā vārtu augšējā stūrī, izcīnot uzvaru savai komandai.