Girgensonam trīs spēka paņēmieni, “Sabres” piedzīvo sagrāvi Vašingtonā (VIDEO)

02/11/2019 04:56

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt trešo zaudējumu pēdējās četras spēlēs piedzīvoja latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres”, kas Austrumu konferences vadošo klubu duelī pret līgas līderi Vašingtonas “Capitals” ielaida četrus vārtus jau pirmajā trešdaļā un piedzīvoja neveiksmi viesos ar 1:6.

Girgensons kopā ar amerikāni Kailu Okposo un zviedru Jūhanu Larsonu spēlēja Bufalo ceturtajā virknējumā. Latvietis laukumā pavadīja 12 minūtes un 59 sekundes, izdarot vienu metienu pa pretinieku vārtiem, bloķējot vienu sāncenšu metienu, kā arī izpildot trīs spēka paņēmienus un nopelnot negatīvu lietderības koeficientu – 1. Šosezon 14 mačos Zemgus nopelnījis četrus (1+3) rezultativitātes punktus.

“Sabres” jau trešajā minūtē ieguva skaitlisko vairākumu, kad muļķīgu noraidījumu uzbrukuma zonā nopelnīja krievu aizsargs Dmitrijs Orlovs, taču nerealizēja viena spēlētāja pārsvaru un neizmantoja iespēju izvirzīties vadībā.

Viesi pēc skaitliskā mazākuma izturēšanas pirmās trešdaļas turpinājumā lika Bufalo ļoti dārgi samaksāt par nerealizēto vairākumu. Nepilnu četru ar pusi minūšu laikā “Capitals” guva četrus vārtus un ielika nopietnus pamatus uzvaras izcīnīšanai.

Vašingtonas uguņošanu ievadīja čehs Jakubs Vrana, kurš septītajā minūtē realizēja izgājienu vienatnē ar “Sabres” zviedru vārtsargu Līnusu Ulmarku un atklāja mača rezultātu (1:0). Pēc nieka 42 sekundēm, izmantojot skaitlisko pārsvaru pretuzbrukumā un noslēdzot skaistu izspēli, Čandlers Stīvensons dubultoja viesu pārsvaru – 2:0.

Pirmā perioda vidū, saņemot lielisku piespēli no sava tautieša Mihaila Kempnija un izpildot metienu bez ripas apturēšanas, Vrana izcēlās otro reizi mačā un sesto reizi sezonā (3:0). Savukārt vēl pēc nedaudz vairāk nekā minūtes savus pirmos vārtus kopš šī gada 16. marta guva Brendans Leipsiks, kurš saņēma teicamu piespēli no Treivisa Boida un panāca 4:0.

Otrās trešdaļas vidū 20 gadus vecais somu aizsargs Henri Jokiharju, gūstot savus pirmos vārtus NHL karjerā, Bufalo vienus vārtus atguva un samazināja rezultāta starpību līdz trim ripām. Tiesa pēdējais vārds šajā mačā piederēja viesiem – trīs minūtes līdz otrā perioda beigām Toms Vilsons atjaunoja “Capitals” četru vārtu pārsvaru (5:1), bet nedaudz vairāk nekā sešas minūtes pirms pamatlaika noslēguma Tīdžejs Ošī izcēlās astoto reizi sezonā un panāca 6:1.

Tādējādi “Capitals” svinēja septīto panākumu pēdējās astoņās spēlēs un saglabāja līgas līderes godu, bet “Sabres” pēc ļoti veiksmīgā sezonas sākuma piedzīvoja jau trešo zaudējumu pēdējās četrās cīņās.

Neskatoties uz vairākām pēdējā laikā piedzīvotajām neveiksmēm, Bufalo gan joprojām ir viena no līgas spēcīgākajām komandām. Ar 14 mačos izcīnītiem 20 punktiem “Sabres” šobrīd ieņem trešo vietu Austrumu konferencē.

Nākamo spēli Bufalo aizvadīs jau naktī no šodienas uz rītdienu, kad pulksten 01:00 savā laukumā uzņems astoņas uzvaras pēc kārtas izcīnījušo Ņujorkas “Islanders”.