Girgensonam un Bļugeram uzvaras rezultatīvās spēlēs (VIDEO)

25/01/2023 08:30
Zemgus Girgensons

Pie uzvarām rezultatīvās spēles otrdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačos tika Latvijas uzbrucēju Zemgus Girgensona pārstāvētā vienība Bufalo “Sabres” un Teodora Bļugera komanda Pitsburgas “Penguins”.

“Sabres” viesos ar rezultātu 5:3 (3:0, 1:2, 1:1) pārspēja Sentluisas “Blues”, bet Pitsburgas “Penguins” savā laukumā ar 7:6 (3:3, 1:1, 2:2, 1:0) papildlaikā pieveica Floridas “Panthers”, latviešiem pie rezultativitātes punktiem netiekot.

Girgensons komandas ceturtajā panākumā pēc kārtas laukumā bija 13 minūtes un 58 sekundes, no kurām minūti un piecas sekundes spēlēja mazākumā un desmit sekundes vairākumā, izpildīja divus metienus pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, pieļāva divas kļūdas, uzvarēja vienīgajā iemetienā un maču noslēdza ar negatīvu lietderības rādītāju -1.

Uzvarētāju rindās vārti un divas piespēles Teidža Tompsona kontā, 1+1 savā rēķinā ierakstīja Aleks Taks, bet pa vārtiem guva Džefs Skiners, Ouens Pauers un Dilans Kozens, kurš mača izskaņā mazākumā ripu raidīja tukšos mājinieku vārtos. “Blues” rindās vārtus guva Ivans Barbaševs, Džordans Kairū un Breidens Šens, bet pa divām rezultatīvām piespēlēm Džastina Folka un Torija Kruga rēķinā.

Tikmēr Bļugers mačā ar “Panthers” laukumā bija 13 minūtes un 31 sekundi, mazākumā spēlējot minūti un 58 sekundes. Uzbrucēja rēķinā viens metiens pa vārtiem, divi spēka paņēmieni, viena pārtverta ripa, viens bloķēts metiens, uzvarēti četri no sešiem iemetieniem un neitrāls lietderības koeficients.

Rezultatīvākais ar 2+2 uzvarētāju rindās bija uzvaras vārtu autors papildlaikā aizsargs Kriss Letangs, pa 1+2 sakrāja Sidnijs Krosbijs, Jevgēņijs Malkins un Dantons Heinens, 1+1 Drū O’Konora kontā, bet vēl vienus vārtus guva Rikards Rakels. Viesu rindās divi vārti Kārtera Verhegī kontā, 1+2 sakrāja Ārons Ekblads, Sems Reinhards un Metjū Tkačaks katrs savā rēķinā ierakstīja 1+1, bet Kolins Vaits guva vienus vārtus.

“Penguins” un “Sabres” turpina cīnīties par vietu Stenlija kausa izcīņā un pašlaik Pitsburgas vienība ar 56 punktiem 47 spēlēs pakāpusies uz septīto vietu Austrumu konferencē, bet Bufalo kluba rēķinā ir par trim punktiem mazāk un devītā vieta. Izbraukuma sērijas turpinājumā “Sabres” ceturtdien tiksies ar Vinipegas “Jets”, bet “Penguins” viesos mērosies spēkiem ar Vašingtonas “Capitals”, kura ar 56 punktiem ir astotā Austrumu konferencē.