Girgensonam vārti un lieliska piespēle “Sabres” uzvarā (+VIDEO)

25/01/2017 07:55

Nešvila (ASV), 25.janv., LETA. Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons otrdien izcēlās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, palīdzot Bufalo “Sabres” komandai gūt ceturto panākumu pēdējās piecās cīņās.

“Sabres” viesos ar rezultātu 5:4 (0:1, 2:1, 2:2, 1:0) pārspēja Nešvilas “Predators”, pamatlaika izskaņā atspēlējoties no divu vārtu deficīta.

Spēles rezultātu pirmajā trešdaļā, spēlējot mazākumā, atklāja “Predators” zviedru hokejists Fīlips Fošbergs, bet otrās trešdaļas 13.minūtē savus sestos vārtus šosezon iemeta Girgensons, kurš bija pirmais pie ripas vārtu priekšā, un panāca 1:1.

Trešdaļas beigās komandas vēlreiz apmainījās vārtu guvumiem – “Predators” vadībā izvirzīja Koudijs Makleods, bet izlīdzinājumu panāca Džeks Aikels. Savukārt trešajā trešdaļā pirmajās 12 minūtēs “Predators” pat panāca divu vārtu pārsvaru, izceļoties zviedram Viktoram Arvidsonam un Džeimsam Nīlam. Tomēr vispirms perioda 15.minūtē lieliski nospēlēja Girgensons, uzņemot ripu aizvārtē un piespēlējot Braienam Džiontam, kuram atlika to ieraidīt tukšajā vārtu stūrī, bet 65 sekundes pirms pamatlaika beigām Okposo panāca izlīdzinājumu 4:4.

“Sabres” trešajā mačā pēc kārtas devās pagarinājumā un guva trešo uzvaru, šoreiz tieši pieliktā laika vidū izceļoties Aikelam.

Girgensons laukumā bija 16 minūtes un desmit sekundes, kuru laikā veica vienu metienu, izpildīja trīs spēka paņēmienus, uzvarēja sešos no 13 iemetieniem, kā arī tika pie pozitīva lietderības koeficienta +1.

Iepriekš Girgensons ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli izcēlās arī 7.janvārī. Sezonas pirmajos trijos mēnešos viņš kopā tika pie sešiem rezultativitātes punktiem, bet janvārī latvietis jau ir savācis divus vārtus un trīs rezultatīvas piespēles.

Kopā šosezon Girgensons 46 spēlēs izcēlies ar sešiem vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm, kā arī negatīva lietderības koeficienta -3.

Šī kļuvusi par tikai otro reizi vēsturē, kad “Sabres” komanda uzvarējusi trīs spēles pēc kārtas, kas noslēdzas pagarinājumā vai pēcspēles metienos. Pirmā bija 2006.gada novembrī.

NHL Austrumu konferences kopvērtējumā “Sabres” vienība ar 49 punktiem 47 spēlēs ieņem 13.pozīciju, tomēr 49 punkti ir visām komandām, kas atrodas 11.-16.pozīcijā. Savukārt Atlantijas divīzijā “Sabres” ieņem sesto vietu, esot priekšā Detroitas “Red Wings” un Tampabejas “Lightning”, kuras sistēmā ir latviešu vārtsargs Kristers Gudļevskis.

Tikmēr “Predators” ar 54 punktiem 48 spēlēs ir Rietumu konferences sestajā vietā un trešajā pozīcijā Centrālajā divīzijā.

Nākamajā spēlē “Sabres” ceturtdien viesosies pie Dalasas “Stars”, bet pēc tam sekos ar Visu zvaigžņu spēli saistītais pārtraukums.