Girgensons asistē kuriozā vārtu guvumā, taču ”Sabres” neizdodas izglābties (VIDEO)

12/01/2019 07:25
Zemgus Girgensons, Sportazinas.com

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons šonakt izdarīja rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē pret Karolīnas ”Hurricanes”, taču viņa pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, ielaižot trīs vārtus otrajā trešdaļā, viesos piedzīvoja zaudējumu ar 3:4 un cieta piekto neveiksmi pēdējās septiņās spēlēs.

Zemgus Girgensons kopā ar Keisiju Mitelstadu un Džeisonu Pominvilu darbojās Bufalo ceturtajā virknējumā, taču rezultatīvi asistēja komandas trešajā vārtu guvumā. Latvietis laukumā pavadīja vien 10 minūtes un 31 sekundi (astoņas sekundes vairākumā un divas ar pusi minūtes mazākumā), izdarot divus metienus pa pretinieku vārtiem, izpildot vienu spēka paņēmienu un pabeidzot maču ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Šosezon 37 spēlēs Girgensons sakrājis deviņus (3+6) punktus.

Viesi maču uzsāka neveiksmīgi, jo pirmās trešdaļas vidū ielaida kuriozus vārtus un nonāca iedzinēju lomā. ”Sabres” vārtsargs Kārters Hatons nepārliecinoši atvairīja Maikla Ferlanda no asa leņķa izdarīto metienu un pēc tam ripu savos vārtos neveiksmīgi ieraidīja Bufalo itāļu izcelsmes kanādiešu aizsargs Marko Skandela – 0:1. Brīdī, kad viesi ielaida pirmos vārtus, laukumā atradās arī Girgensons.

Tiesa pavisam neilgu brīdi pirms došanās pārtraukumā ”Sabres” ieguva skaitlisko vairākumu un panāca izlīdzinājumu. Bufalo labākais vārtu guvējs Džefs Skiners 21 sekundi līdz pirmā perioda beigām realizēja skaitlisko vairākumu, gūstot vārtus pret savu bijušo komandu un kļūstot par otro spēlētāju aiz Vašingtonas ”Capitals” kapteiņa Aleksandra Ovečkina, kurš šosezon NHL sasniedzis 30 gūto vārtu robežu (1:1).

Četras ar pusi minūtes pēc otrās trešdaļas sākuma pieredzējušais Džastins Viljamss atguva ”Hurricanes” vadību (2:1), taču viesi nepalika atbildi parādā un jau pavisam drīz vēlreiz atjaunoja uz tablo neizšķirtu rezultātu. Vien pusminūti pēc Viljamsa precīzā metiena Girgensona maiņas partneris Pominvils izpildīja spēcīgu metienu no zonas vidus un panāca 2:2.

Mājinieki gan sniedza zibenīgu atbildi un pēc nieka 42 sekundēm trešoreiz izvirzījās vadībā, kad soms Sebastians Aho centās nogādāt ripu līdz pretinieku vārtu priekšā esošajam tautietim Teuvo Tereveinenam un tā atsitās pret Bufalo zviedru aizsarga Rasmusa Dālina slidu, nonākot ”Sabres” vārtos – 3:2.

Turklāt otrās trešdaļas turpinājumā Aho vēl vienu reizi izcēlās ar veiksmes palīdzību. Septiņas ar pusi minūtes pirms otrā perioda beigām somu uzbrucējs pēc komandas biedra metiena ieguva ripu aiz pretinieku vārtiem un raidīja to gar tiem, ripai trāpot pa cita Bufalo aizsarga Džeika Makeiba nūju un izslīdot caur Hutona kājsargiem (4:2).

Nedaudz vairāk nekā trīs minūtes līdz pamatlaika noslēgumam veiksme uzsmaidīja arī ”Sabres”, kad viesi ar Girgensona palīdzību guva kuriozus vārtus un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Kails Okposo ieslidoja pretinieku zonā un atstāja ripu latviešu uzbrucējam, kurš to nogādāja atpakaļ savam partnerim. Okposo mēģināja izdarīt piespēli pretinieku vārtu priekšā esošajam zviedram Johanam Larsonam, bet ripa trāpīja pa soma Saku Maenalanena nūju un ielidoja mājinieku vārtos – 3:4.

Bufalo gan neizdevās izglābties, tādējādi ”Hurricanes” izcīnīja uzvaru ar 4:3 un svinēja sesto panākumu pēdējās septiņās spēlēs. Tikmēr ”Sabres” nācās samierināties ar piekto neveiksmi pēdējos septiņos mačos. Pēc pēdējā laikā piedzīvotajiem daudzajiem zaudējumiem Bufalo jau noslīdējusi uz ceturto vietu Atlantijas divīzijā, bet Karolīna pakāpusies uz piekto pozīciju Metropolitēna divīzijā.

Nākamo spēli ”Sabres” aizvadīs jau naktī uz rītdienu, kad savā laukumā uzņems līgas līderi Tampabejas ”Lightning”.