Girgensons atkal spēlē pirmajā maiņā, “Sabres” trešais zaudējums pēc kārtas (VIDEO)

31/01/2020 07:45

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons ceturtdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu, nespēdams glābt savu komandau Bufalo “Sabres” no zaudējuma.

“Sabres” savā laukumā ar 1:3 (1:0, 0:2, 0:1) piekāpās Monreālas “Canadiens”.

Girgensons otro maču pēc kārtas spēli uzsāka pirmajā uzbrucēju trijniekā kopā ar Džeku Aikelu un Semu Reihārtu, bet kopumā laukumā pavadīja 13 minūtes un 31 sekundi, no kurām nepilna minūte tika nospēlēta mazākumā. Hokejists izdarīja divus metienus pa vārtiem, pielietoja trīs spēka paņēmienus un spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Latvietis šosezon 51 spēlē izcēlies ar deviņiem gūtiem vārtiem un piecām rezultatīvām piespēlēm, kā arī neitrālu lietderības koeficientu. Desmit vai vairāk vārtus vienā sezonā Girgensons līdz šim iemetis tikai 2014./15.gada sezonā, kas viņam bija otrā NHL karjerā. Togad uzbrucējs guva 15 vārtus.

Mājiniekus vadībā astotajā minūtē izvirzīja kapteinis Džeks Aikels, kurš vairākumā pēc Rasmusa Dalīna piespēles, izdarīja ātru un spēcīgu metienu, panākdams 1:0. Pirmajā periodā neviena no komandām vairs neizcēlās, bet “Sabres” tie izrādījās vienīgie un arī pēdējie vārti.

Iļja Kovaļčuks otrā perioda pirmajā minūtē izlīdzināja rezultātu, bet divas minūtes vēlāk Brendans Galagers jau panāca 2:1. “Sabres” centieni atspēlēties bija nesekmīgi un nepilnas divas minūtes līdz spēles beigām Tomāšs Tatars panāca jau 3:1, Bufalo vienībai ciešot sakāvi.

Savukārt pārējos abos mačos naktī nepietika ar pamatlaiku, lai noskaidrotu uzvarētāju. Tā otru uzvaru pēc kārtas svinēja Nešvilas “Predators”, kas ar 6:5 pēcspēles metienu sērijā viesos uzveica Ņūdžersijas “Devils”.

Uzvarētājiem ar diviem vārtiem izcēlās Filips Forsbergs, bet Metam Dušēnam vārti un rezultatīva piespēle, kā arī realizēts uzvaru nesošais “bullītis”.

Tikmēr Losandželosas “Kings” izbraukumā papildlaikā ar 3:2 uzveica Arizonas “Coyotes” vienību, tādējādi pārtraucot piecu zaudējumu sēriju, bet “koijotiem” to pagarinot līdz četriem.

Par mača galveno varoni kļuva Alekss Iafalo, kurš guva visus trīs “Kings” vārtus jeb izcēlās ar “hat-trick”.