Girgensons atrodas laukumā divos ielaistajos vārtos, taču “Sabres” pārtrauc zaudējumu sēriju (VIDEO)

10/03/2020 04:36

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” pēdējā trešdaļā mājās nenosargāja divu vārtu pārsvaru pret vienu no Austrumu konferences līderēm Vašingtonas “Capitals”, taču beigu beigās tomēr izcīnīja uzvaru pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 un pārtrauca sešu zaudējumu sēriju.

Zemgus Girgensons, turpinot spēlēt kopā ar saviem ierastajiem partneriem Kailu Okposo un Jūhanu Larsonu, darbojās uzvarētāju trešajā virknējumā. Latviešu uzbrucējs šoreiz laukumā pavadīja 16 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem un veica vienu spēka paņēmienu. Diemžēl Zemgus pēdējā trešdaļā atradās laukumā abās reizēs, kad pretinieki guva vārtus, un maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu – 2.

Lai gan Girgensons spēlēja trešajā maiņā, viņš pavadīja uz ledus piekto visilgāko laiku starp Bufalo uzbrucējiem. Vairāk par viņu nospēlēja vienīgi Džeks Aikels (23:42), Sems Reinhārts (22:13), Džefs Skiners (18:02) un Viktors Olofsons (16:52). Turklāt Zemgus minūti un piecas sekundes no sava spēles laika pavadīja laukumā mazākumā, kas bija dalīts otrais ilgākais mazākumā pavadītais laiks komandā.

Girgensons šosezon 69 spēlēs ir guvis 12 vārtus un nopelnījis 19 rezultativitātes punktus. Viņš šobrīd ir otrais rezultatīvākais latviešu hokejists NHL šosezon aiz Pitsburgas “Penguins” pārstāvošā uzbrucēja Teodora Bļugera (9+13).

“Sabres” mačā pret Vašingtonu netika uzskatīta par favorīti, taču ļoti veiksmīgi uzsāka dueli pret vienu no Austrumu konferences spēcīgākajām komandām un jau pirmās trešdaļas sākumā atklāja cīņas rezultātu. Mājiniekus vadībā jau piektajā minūtē izvirzīja Olofsons – 1:0.

Otrā perioda pašā ievadā Bufalo iegūstot skaitlisko vairākumu, “Sabres” kapteinis Aikels to drīz vien realizēja un ar savu 36. precīzo metienu sezonā dubultoja mājinieku pārsvaru (2:0), bet Vašingtona pēdējās trešdaļas ievadā vienus vārtus atguva. Mača 44. minūtē “Capitals” kapteinis Aleksandrs Ovečkins izcēlās 48. reizi šosezon un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 1:2.

Vašingtona pēdējā trešdaļā pilnībā dominēja (izdarīja 16 metienus pa pretinieku vārtiem, kamēr Bufalo atbildēja tikai ar pieciem metieniem) un trešā perioda turpinājumā panāca izlīdzinājumu. Ovečkinam nopelnot otro rezultativitātes punktu mačā, viņa tautietis Dmitrijs Orlovs nepilnas septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām atjaunoja uz tablo līdzsvaru (2:2).

Atlikušajā laikā pamatlaikā nevienai no komandām neizdevās izraut uzvaru, līdz ar to sekoja papildlaiks. Nedaudz vairāk nekā divas minūtes pirms tā beigām trešajā periodā “Capitals” izlīdzinājumu panākušais Orlovs nopelnīja noraidījumu un atstāja viesus mazākumā, tomēr “Sabres” nespēja realizēt otro skaitlisko vairākumu mačā un izraut panākumu pagarinājumā.

Tādējādi uzvarētāju noskaidrošanai bija nepieciešama pēcspēles metienu sērija. Tajā, realizējot savus bullīšus zviedru aizsargam Rasmusam Dalīnam un vācu uzbrucējam Dominikam Kahūnam, Bufalo septītajā metienu sērijā nodrošināja uzvaru ar 3:2. Viesu rindās vienīgo precīzo pēcspēles metienu izpildīja krievs Jevģēņijs Kuzņecovs.

Par vienu no mača galvenajiem varoņiem šonakt kļuva “Sabres” pamatvārtsargs Līnuss Ulmarks, kurš, atgriežoties laukumā pēc savainojuma un aizvadot pirmo spēli kopš janvāra beigām, atvairīja 33 no 35 (94,3%) pretinieku metieniem un palīdzēja komandai pēc ilgāka laika pārtraukuma atkal izcīnīt uzvaru.

“Sabres” šonakt pārtrauca sešu zaudējumu sēriju un svinēja tikai trešo panākumu pēdējos desmit mačos. Tikmēr “Capitals” piedzīvoja trešo zaudējumu pēdējās četrās spēlēs. Vašingtona ar 69 mačos izcīnītiem 90 punktiem šobrīd ieņem trešo vietu Austrumu konferencē. Savukārt Bufalo ar tikpat spēles izcīnītiem 69 punktiem tajā pašā konferencē ierindojas vien 14. pozīcijā 16 komandu konkurencē.

Nākamo maču “Sabres” aizvadīs vien pēc trim dienām (13. martā), kad, dodoties vienas spēles izbraukumā, pulksten 1:00 viesosies pie vienas no savām tiešajām konkurentēm Monreālas “Canadiens”.