Girgensons daudz spēlē mazākumā, ”Sabres” nenosargā pārsvaru pret ”Red Wings” (VIDEO)

30/03/2018 08:17
Zemgus Girgensons, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres” pirmajās astoņās minūtēs guva divus vārtus un panāca 2:0, tomēr savā laukumā ar 3:6 atzina Detroitas ”Red Wings” pārākumu.

Zemgus Girgensons kopā ar Džeku Aikelu un Džeisonu Pominvilu veidoja ”Sabres” otro uzbrucēju trijnieku. Latvietis ļoti daudz spēlēja mazākumā (gandrīz četras ar pusi minūtes) un kopumā laukumā pavadīja nepilnas 17 minūtēs. Šajā laikā Girgensons trīs reizes apdraudēja pretinieku vārtu drošību un bloķēja divus sāncenšu metienus. Latviešu uzbrucējs cīņu pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon 69 spēlēs Zemgus ir nopelnījis 14 (7+7) rezultativitātes punktus.

”Sabres” pirmajās astoņās minūtēs divas reizes sarūgtināja ”Red Wings” vārtsargu Džimiju Hovardu un ieguva divu vārtu pārsvaru. Džeks Aikels ceturtajā minūtē ielauzās pretinieku zonā un izcēlās jau 25. reizi sezonā (1:0). Savukārt pēc nepilnām četrām minūtēm Raiens O’ Railijs realizēja skaitlisko vairākumu un dubultoja laukuma saimnieku pārsvaru – 2:0.

Viesi gan nepalika atbildi parādā un pagrieza spēli sev labvēlīgā gultnē. Tikai pusminūti pēc otro vārtu zaudējuma Dilans Larkins izmantoja ”Sabres” apjukumu savā aizsardzības zonā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2). Otrās trešdaļas sākumā Dalens Helms mazākumā izskrēja vienatnē ar Bufalo vārtsargu Robinu Lēneru un panāca izlīdzinājumu (2:2). Savukārt otrā perioda izskaņā Antonijs Manta līdz ar vairākuma beigām bija pirmais pie Lēnera atsistās ripas un izvirzīja Detroitu jau vadībā – 3:2.

Noslēdzošās trešdaļas ievadā Andreass Atanasiu noslēdza skaistu kombināciju ar precīzu metienu no vārtu priekšas un sniedza viesiem jau divu vārtu pārsvaru (4:2). Nedaudz vēlāk Evans Rodrigess ieguva ripu pēc ”Sabres” debitanta Keisija Mitelstada uzvarēta iemetiena pretinieku zonā un atguva mājiniekiem vienus vārtus (3:4), taču pamatlaika pēdējās desmit minūtēs ”Red Wings” iemeta divas bezatbildes ripas un panāca 6:3.

Bufalo piedzīvoja jau piekto zaudējumu pēdējās sešās spēlēs un piecus mačus pirms regulārās sezonas beigām ieņem pēdējo vietu visā līgā.

Nākamo cīņu ”Sabres” aizvadīs pēc divām dienām, kad viesosies pie līgas līderes Nešvilas ”Predators”.