Girgensons daudz spēlē mazākumā, ”Sabres” papildlaikā izcīna laimīgu uzvaru (VIDEO)

10/10/2019 05:43
Zemgus Girgensons, Sportazinas.com

Latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres” šonakt izlaida divu vārtu pārsvaru pēdējā trešdaļā, tomēr Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā savā laukumā ar 5:4 papildlaikā izcīnīja laimīgu uzvaru pār Monreālas ”Canadiens” un svinēja trešo panākumu jaunās sezonas četros aizvadītajos mačos.

Kopā ar zviedru Jūhanu Larsonu un amerikāni Kailu Okposo turpinot spēlēt ceturtajā virknējumā, Girgensons šonakt laukumā pavadīja 14 minūtes un 23 sekundes. Šajā laikā latviešu uzbrucējs izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu un ieguva negatīvu lietderības koeficientu -1. Girgensons gandrīz trīs minūtes atradās laukumā nevienādos sastāvos – astoņas sekundes vairākumā un divas minūtes un 50 sekundes mazākumā. Šosezon četros mačos viņa kontā ir viena rezultatīva piespēle.

”Sabres” labākais vārtu guvējs Viktors Olofsons sestajā minūtē realizēja skaitlisko vairākumu un guva jau savus ceturtos vārtus sezonā (1:0), taču pirmās trešdaļas turpinājumā viesi pārņēma vadību. Monreālas rindās ar diviem gūtiem vārtiem nevienādos sastāvos izcēlās bijušais Bufalo hokejists Džoels Armija, kurš 15. minūtē bija precīzs mazākumā un 21 sekundi līdz pirmā perioda beigām izmantoja vairākumu – 2:1.

Tiesa otrajā trešdaļā Bufalo atguva vadību. Mājinieku kapteinis Džeks Aikels mača sākumā nopelnītajai piespēlei 25. minūtē pievienoja realizētu skaitlisko vairākumu un panāca izlīdzinājumu (2:2). Savukārt nepilnas sešas minūtes līdz otrā perioda noslēgumam Aikels izcēlās otrreiz mačā un atgrieza ”Sabres” minimālu pārsvaru – 3:2.

Lai gan pēdējās trešdaļas pirmajā minūtē Džefs Skiners panāca Bufalo divu vārtu pārsvaru (4:2), ”Canadiens” spēja atspēlēties un izraut pagarinājumu. Vien 57 sekundes pēc Skinera precīzā metiena jaunais somu talants Jesperi Kotkaniemi guva otros vārtus sezonā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam – 3:4. Savukārt izlīdzinājumu septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām panāca aizsargs Bens Šaro (4:4).

Tiesa papildlaikā ”Sabres”, kas to uzsāka vairākumā tomēr izcīnīja uzvaru. Par mača galveno varoni kļuva Aikels, kurš 62. minūtē asistēja zviedra Markusa Jūhansona vārtu guvumā un nopelnīja ceturto (2+2) punktu mačā – 5:4.

Bufalo svinēja trešo panākumu aizvadītajās četrās spēlēs un pakāpās uz otro vietu Austrumu konferencē. Tikmēr Monreāla piedzīvoja otro neveiksmi trijās cīņās.

Nākamo spēli ”Sabres” aizvadīs jau naktī no piektdienas uz sestdienu, kad pulksten 02:00 mājās tiksies ar Floridas ”Panthers” hokejistiem.