Girgensons daudz spēlē mazākumā un palīdz ”Sabres” pārspēt ”Sharks” (VIDEO)

23/10/2019 05:39

Trešo uzvaru pēc kārtas un astoto panākumu šosezon līdz šim aizvadītajās desmit spēlēs šonakt izcīnīja Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas mājās atspēlēja divu vārtu deficītu un papildlaikā ar 4:3 uzveica Rietumu konferences pastarīti Sanhosē ”Sharks”.

Girgensons kopā ar zviedru Jūhanu Larsonu un amerikāni Kailu Okposo veidoja ”Sabres” trešo virknējumu. Latvietis laukumā pavadīja tikai 11 minūtes un 45 sekundes (divas ar pusi minūtes mazākumā), kuru laikā nevienu reizi neapdraudēja pretinieku vārtu drošību, taču bloķēja vienu sāncenšu metienu, izpildīja divus spēka paņēmienus, kā arī uzvarēja 50% iemetienu un maču noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Šosezon desmit spēlēs Zemgus ir sakrājis jau četrus (1+3) rezultativitātes punktus.

”Sabres” maču šoreiz uzsāka pagalam neveiksmīgi, jo jau pirmajā trešdaļā ielaida divus vārtus un nonāca iedzinējas lomā ar divu vārtu starpību. Dilans Gambrels sestajā minūtē izcēlās ar pirmo precīzo metienu sezonā un atklāja mača rezultātu (1:0), bet nedaudz vairāk nekā četras ar pusi minūtes līdz pirmā perioda beigām viņa piemēram sekoja horvātu izcelsmes kanādietis Marks Eduārs Vlašičs – 2:0.

Atļaujot pretiniekiem nākamo 20 minūšu laikā izdarīt tikai piecus metienus pa saviem vārtiem, Bufalo otrajā trešdaļā atbildēja ar diviem precīziem metieniem un panāca izlīdzinājumu. Otrā perioda vidū ”Sabres” kapteinis Džeks Aikels realizēja skaitlisko vairākumu un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (1:2), bet 31 sekundi pirms otrās trešdaļas noslēguma ar Aikela rezultatīvu piedalīšanos Sems Reinhārts panāca 2:2.

Trešās trešdaļas pirmajā minūtē, Aikelam nopelnot trešo rezultativitātes punktu mačā, Džefs Skiners pirmoreiz mačā izvirzīja ”Sabres” vadībā (3:2), taču astoņas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām zviedru aizsargs Ēriks Kārlsons izcēlās ar pirmo rezultatīvo metienu sezonā un atjaunoja uz tablo līdzsvaru – 3:3.

Atlikušajās nedaudz vairāk nekā astoņās pamatlaika minūtēs nevienai no komandām izraut uzvaru neizdevās, līdz ar to bija nepieciešams papildlaiks. Tajā mača galvenā varoņa statusu sev nodrošināja Aikels, kurš 64. minūtē pēc aktīvas cīņas pretinieku vārtu priekšā izcēlās ar vēl vienu precīzu metienu un nopelnīja ceturto (2+2) punktu mačā – 4:3.

Līdz ar to ”Sabres” izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas un svinēja jau astoto panākumu šosezon līdz šim aizvadītajās desmit spēlēs. Tikmēr ”Sharks” piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas. Bufalo ar 10 mačos izcīnītiem punktiem patlaban ir visas līgas līdere, bet Sanhosē ar deviņās spēlēs nopelnītiem septiņiem punktiem šobrīd ierindojas tikai 12. pozīcijā Rietumu konferencē.

Nākamo maču ”Sabres” būs jāaizvada pēc divām dienām, kad pulksten 02:00 gaidāma viesošanās pie pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējošās Ņujorkas ”Rangers”.