Girgensons gūst devītos vārtus sezonā un palīdz ”Sabres” sakaut Dalasu (VIDEO)

17/01/2020 06:18

Latvijas izlases uzbrucējs Zemgus Girgensons šonakt guva savus devītos vārtus šajā Nacionālās hokeja līgas (NHL) sezonā, palīdzot sevis pārstāvētajai Bufalo ”Sabres” izbraukumā ar 4:1 sakaut Dalasas ”Stars” un izcīnīt piekto panākumu pēdējos septiņos mačos.

Girgensons kopā ar ”Sabres” uzbrukuma līderiem Džeku Aikelu un Semu Reinhārtu turpināja spēlēt komandas pirmajā uzbrucēju trijniekā. Latvietis laukumā pavadīja 18 minūtes un 36 sekundes, ar vienīgo mačā izdarīto metienu pamatlaika pēdējās sekundes ieraidot ripu tukšajos pretinieku vārtos, bloķējot vienu sāncenšu metienu, izpildot vienu spēka paņēmienu un uzvarot 50% iemetienu.

Zemgus nevienu sekundi neatradās uz ledus skaitliskajā vairākumā, taču bija laukumā divas un 42 sekundes (ceturtais lielākais spēles laiks starp Bufalo uzbrucējiem), kad ”Sabres” spēlēja skaitliskajā mazākumā. Girgensons šo maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. Šosezon 49 spēlēs Latvijas izlases uzbrucējs ir guvis deviņus vārtus (otrais labākais rādītājs NHL karjerā) un nopelnījis 13 rezultativitātes punktus.

Bufalo atklāja mača rezultātu jau astotajā minūtē, kad Džimijs Vīzijs, viņam asistējot Girgensona maiņas partneriem Aikelam un Reinhārtam, pabeidza skaistu izspēli ar metienu tukšā pretinieku vārtu stūrī (1:0), taču otrās trešdaļas sākumā mājinieki panāca izlīdzinājumu. Pēc spēcīga somu aizsarga Miro Heiskanena metiena no distances Džeimijs Bens ieguva no laukuma apmales atlēkušo ripu un ieraidīja to pretinieku cietoksnī – 1:1.

Lai gan Dalasa atspēlējās, mājinieku līdzjutēju prieki nebija ļoti ilgi, jo nepilnas četras minūtes pirms došanās otrajā pārtraukumā ”Sabres” guva otros vārtus un atguva pārsvaru. Viesus vadībā izvirzīja zviedru aizsargs Rasmus Dālins, kurš izmantoja vairāku hokejistu atrašanos priekšā pretinieku vārtsargam Benam Bišopam un izpildīja precīzu metienu no distances (2:1).

”Stars” trīs ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām ieguva skaitlisko vairākumu un, cenšoties izglābties no zaudējuma, nomainīja Bišopu pret sesto laukuma spēlētāju, taču šis solis mājiniekiem nedeva cerēto rezultātu, jo čehs Mihaels Frolīks ar metienu tukšos vārtos mazākumā panāca Bufalo divu vārtu pārsvaru – 3:1.

Pēc trešā vārtu zaudējuma Dalasa turpināja spēlēt bez vārtsarga un mēģināja vēl izglābties, bet arī šie centieni laukuma saimniekiem neatmaksājās. Kails Okposo pamatlaika pēdējās sekundēs neizmantoja iespēju iemest ripu tukšajos pretinieku vārtos, taču pēc tam atguva to un izdarīja piespēli pretinieku vārtu priekšā esošajam Girgensonam, kurš no ļoti tuvas distances guva savus devītos vārtus sezonā un panāca 4:1.

Tādējādi ”Sabres” beigu beigās svinēja pārliecinošu panākumu, izcīnot trešo uzvaru pēc kārtas un piekto panākumu pēdējos septiņos mačos. Savukārt ”Stars” nācās samierināties ar otro neveiksmi pēdējos trīs mačos pēc sešu uzvarētu spēļu sērijas pārtrūkšanas. Bufalo ar 48 spēlēs izcīnītu 51 punktu šobrīd atrodas 11. pozīcijā Austrumu konferencē, kamēr Dalasa ar 47 mačos iegūtiem 58 punktiem ieņem trešo vietu Rietumu konferencē.

Nākamo maču ”Sabres” aizvadīs pēc divām dienām (19. janvārī), kad, turpinot izbraukumu, pulksten 3:00 pēc Latvijas laika viesosies pie Nešvilas ”Predators” hokejistiem.