Girgensons gūst divus vārtus un palīdz “Sabres” pārtraukt trīs zaudējumu sēriju (VIDEO)

25/11/2019 02:31

Latviešu uzbrucējam Zemgum Girgensonam gūstot divus vārtus un pārtraucot 13 spēļu sēriju bez rezultativitātes punktiem, Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt trīs zaudējumu sēriju pārtrauca viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres”, kas viesos ar 5:2 pieveica Floridas “Panthers” un izcīnīja tikai otro uzvaru pēdējos 11 mačos.

Girgensons turpināja spēlēt “Sabres” ceturtajā virknējumā kopā ar Brendonu Montūru un Jūhanu Larsonu, taču laukumā pavadīja 16 minūtes. Gūstot divus vārtus un pārtraucot 13 spēļu sēriju bez rezultativitātes punktiem, latviešu uzbrucējs šonakt kļuva par vienu no mača galvenajiem varoņiem.

Laukumā pavadītajās 16 minūtēs Zemgus izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, kā arī pielietoja trīs spēka paņēmienus un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +2. Turklāt viņš daudz spēlēja nevienādos sastāvos – 29 sekundes vairākumā un nepilnas četras minūtes mazākumā.

Iepriekšējos 22 sezonas mačos Girgensons bija guvis tikai vienus vārtus un izdarījis trīs rezultatīvas piespēles, taču pēc šonakt ļoti rezultatīvās aizvadītās spēlēs Latvijas izlases uzbrucēja kontā tagad ir seši (3+3) rezultativitātes punkti.

“Sabres” nerealizēja 12. minūtē iegūto skaitlisko vairākumu un pirmajā trešdaļā izdarīja tikai piecus metienus pa pretinieku vārtiem (tikmēr Florida 12 reizes apdraudēja viesu vārtsarga Līnusa Ulmarka sargāto cietoksni), taču neilgu brīdi pirms došanās pirmajā pārtraukumā ieguva divu vārtu pārsvaru.

Bufalo kapteinim Džekam Aikelam nogādājot ripu uzbrukuma zonā un izdarot lielisku piespēli gar pretinieku vārtiem, trīs ar pusi minūtes līdz pirmā perioda beigām Džefs Skiners atklāja mača rezultātu (1:0). Savukārt pēc divām minūtēm, izpildot precīzu metienu no kreisā iemetienu apļa, Girgensons guva savus otros vārtus sezonā un dubultoja “Sabres” pārsvaru – 2:0.

Lai gan otrās trešdaļas ievadā Aikels nopelnīja savu otro punktu mačā un panāca viesiem trīs vārtu pārsvaru (3:0), pēc nepilnām sešām minūtēm “Panthers” samazināja rezultāta starpību līdz diviem precīziem metieniem. Pamatlaika vidū Noels Ačiāri izmantoja Bufalo nesaprašanos savā aizsardzības zonā un neviena netraucēts no vārtu priekšas pārspēja Ulmarku – 1:3.

Mājinieku līdzjutēju prieki gan nebija ilgi, jo pēc pavisam neilga brīža ”Sabres” ceturto reizi pārspēja Floridas vārtsargu Semu Montembo un atguva trīs vārtu pārsvaru. Nedaudz vairāk nekā piecas minūtes pēc Ačiāri vārtu guvuma, Aikelam nopelnot trešo punktu mačā, zviedrs Viktors Olofsons ātrajā pretuzbrukumā izpildīja lielisku metienu un panāca 4:1.

Pēdējās trešdaļas ievadā Brets Konolijs realizēja skaitlisko vairākumu un samazināja rezultāta starpību (2:4), taču sešas ar pusi minūtes līdz pamatlaika noslēgumam viesi atguva savu iepriekšējo pārsvaru. Gūstot savus otros vārtus mačā un tikai trešos sezonā, Bufalo trīs vārtu pārsvaru atjaunoja Girgensons, kurš pa labo malu ieslidoja pretinieku zonā un pēc atkārtota metiena izdarīšanas no pretinieku vārtu priekšas panāca 5:2.

Tādējādi ”Sabres” pārtrauca trīs zaudējumu sēriju un svinēja tikai otro panākumu pēdējās 11 spēlēs, bet Florida piedzīvoja otro neveiksmi pēc kārtas. Pateicoties šonakt izcīnītajam panākumam, Austrumu konferences kopvērtējumā Bufalo apsteidza savu nākamo pretinieci Tampabejas ”Lightning” un pakāpās uz 10. vietu.

Abas komandas savā starpā tiksies jau naktī uz rītdienu, kad ”Sabres” pulksten 2:00 centīsies viesos revanšēties “Lightning” par novembra sākumā Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā piedzīvotajiem zaudējumiem ”Global Series” ietvaros un noslēgs trīs izbraukuma spēļu sēriju.