Girgensons gūst “Sabres” goda vārtus; Gudļevskis savā laikā neielaiž nevienu ripu (+VIDEO)

24/12/2016 09:59

Ņujorka, 24.dec., LETA. Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons piektdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā guva Bufalo “Sabres” komandas vienīgos vārtus, kamēr savu šīs sezonas pirmo maču pasaules vadošajā čempionātā aizvadīja vārtsargs Kristers Gudļevskis, sev atvēlētajā laikā neielaižot nevienu ripu.

“Sabres” komanda piektdien izbraukumā ar 1:5 (0:1, 0:2, 1:2) piekāpās Ņujorkas “Islanders” vienībai, ciešot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Bufalo komandai šajā mačā tikpat kā nebija iespēju pacīnīties par uzvaru, jo tā laikā viesi nonāca iedzinējos ar 0:5. Vienīgos vārtus “Sabres” labā guva tieši Girgensons, kurš dueļa 59.minūtē guva vārtus no iemetiena apļa, tādējādi neļaujot vāciešu vārtsargam Tomasam Greisam aizvadīt “sauso” maču.

Girgensons, spēlējot trešajā maiņā, šajā mačā laukumā pavadīja 15 minūtes un 28 sekundes, kuru laikā veica divus metienus pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, uzvarēja 75% iemetienu un cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Latviešu uzbrucējs šosezon 33 mačos guvis trīs vārtus un veicis tikpat rezultatīvas piespēles.

Zīmīgi, ka “Islanders” komanda Austrumu konferences kopvērtējumā tagad apsteigusi tieši “Sabres”, nobīdot to uz pēdējo vietu.

Tikmēr citā NHL mačā piektdien Gudļevska pārstāvētā Tampabejas “Lightning” viesos ar 0:4 (0:2, 0:1, 0:1) piekāpās Vašingtonas “Capitals” hokejistiem.

Arī šajā mačā “Lightning” hokejisti īsti neiesaistījās cīņā par uzvaru, bet 49.minūtē ceturto vārtus “Capitals” labā guva Markuss Jūhansons.

Pēc šo vārtu zaudējuma “Lightning” treneri nolēma krievu vārtsargu Andreju Vasiļevski nomainīt pret Gudļevski, kurš 11 minūšu un 27 sekunžu laikā atvairīja visus trīs “Capitals” hokejistu metienus.

Tikmēr Vasiļevskis šī mača laikā atvairīja 15 no 19 metieniem.

Gudļevskim šī bija pirmā NHL spēle šajā sezonā.

Gudļevskis savā karjerā nu piedalījies trijās NHL regulārā čempionāta spēlēs un divos mačos Stenlija kausa izcīņā, bet iepriekšējo reizi pasaules spēcīgākajā līgā laukumā izgāja pērn oktobrī, kad “Lightning” pagarinājumā ar 0:1 zaudēja Čikāgas “Blackhawks”.

Latvietis šosezon 14 AHL spēlēs vidēji ielaidis 2,89 vārtus un atvairījis 88,4% metienu, zaudējot pirmā vārtsarga lomu, jo otrs “Crunch” vārtsargs Edams Vilkokss demonstrējis stabilāku sniegumu, 16 spēlēs caurmērā ielaižot 2,30 ripas un atvairot 91,6% metienu. Tiesa, Vilkoksam nav NHL pieredzes.

NHL kopvērtējumā “Lightning” ar 37 punktiem 35 spēlēs ir Austrumu konferences desmitajā vietā, bet “Sabres” 33 spēlēs tikusi pie 32 punktiem, kas tai dod pēdējo vietu 16 klubu konkurencē.

Savukārt Atlantijas divīzijā Tampabejas vienība ir ceturtā, bet “Sabres” starp astoņām komandām arī ir pēdējā.

Nākamo maču “Sabres” aizvadīs otrdien, kad izbraukumā tiksies ar Detroitas “Red Wings”, bet “Lig