Girgensons gūst vārtus mazākumā, taču ”Sabres” piekāpjas ”Panthers” (VIDEO)

02/02/2018 07:35
Zemgus Girgensons, Sportazinas.com

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt savus piektos vārtus sezonā guva latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, tomēr viņa pārstāvētā Bufalo ”Sabres’’ mājās ar 2:4 atzina Floridas ”Panthers’’ pārākumu.

Bufalo ”Sabres’’ sestajā minūtē ieguva skaitlisko vairākumu, ko pēc pusotras minūtes realizēja Raiens O’Railijs. Pretinieku vārtu priekšā esošais Sems Reinhārts saņēma piespēli no Kaila Okposo un nogādāja ripu O’Railijam, kurš izdarīja lielisku metienu un atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Pirmās trešdaļas turpinājums mājiniekiem gan izvērtās par ļaunu murgu. Dažas minūtes pēc izvirzīšanās vadībā noraidījumus ar sešu sekunžu intervālu nopelnīja Girgensona maiņas partneris Johans Larsons un itāļu izcelsmes aizsargs Marko Skandela, līdz ar to ”Sabres’’ uz ilgu laiku palika trijatā. Floridas ”Panthers’’ aizsargam Kītam Jendlam bija nepieciešamas vien 38 sekundes, lai panāktu izlīdzinājumu – 1:1.

Pēc divām ar pusi minūtēm mājinieki tika sodīti par skaitliskā sastāva pārkāpumu, par ko ”Sabres’’ nācās samaksāt ar vēl vieniem zaudētiem vārtiem mazākumā. Maiks Matesons ieguva ripu pēc uzvarēta iemetiena un izdarīja precīzu metienu no distances, 15. minūtē izvirzot viesus vadībā ar 2:1.

Nepilnas divas minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām Denis Malgins dubultoja ”Panthers’’ pārsvaru. Jaunais šveiciešu uzbrucējs palika nepieskatīts vārtu priekšā, saņēma lielisku piespēli no Floridas pirmo vārtu autora Jendla un izrēķinājās ar Čadu Džonsonu – 3:1.

Bufalo otro trešdaļu uzsāka mazākumā, jo pirmā perioda pēdējā minūtē noteikumus pārkāpa Evanders Keins, taču Zemgus Girgensons pārtvēra ripu neitrālajā zonā un mazākumā samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Girgensons kopā ar Larsonu devās pretuzbrukumā un izdarīja metienu pa pretinieku vārtiem. Pēc latviešu uzbrucēja metiena šosezon NHL debitējušais soms Hari Seteri neveiksmīgi atsita ripu sev priekšā. Ripu ieguvušais Larsons devās aiz vārtiem, iepauzēja un izdarīja piespēli Girgensonam, kurš meta no zonas vidus un guva savus piektos vārtus sezonā – 2:3!

Šāds rezultāts saglabājās ļoti ilgu laiku, tomēr divas ar pusi minūtes līdz pamatlaika beigām ”Sabres’’ izredzes atspēlēties praktiski izgaisa. Rasmus Ristolainens nenoturēja ripu pretinieku zonā, viesi aizskrēja pretuzbrukumā un panāca 4:2.

Zemgus Girgensons kopā ar Džeisonu Pominvilu un Johanu Larsonu spēlēja ”Sabres’’ trešajā uzbrucēju trijniekā. Lai gan latviešu uzbrucējs gandrīz četras minūtes nospēlēja mazākumā, šonakt viņš laukumā pavadīja tikai 11 minūtes. To laikā Girgensons izdarīja piecus metienus pa pretinieku vārtiem, no kuriem viens sasniedza mērķi, un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Šosezon 46 mačos latviešu uzbrucējs ir guvis piecus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles.

Tikmēr ”Sabres’’ ar 51 spēlē izcīnītiem 37 punktiem ieņem pēdējo vietu Austrumu konferencē.

Savukārt no pārējiem mačiem jāatzīmē Lasvegasas “Golden Knights” 34. uzvara sezonā – šoreiz “grēku pilsētas” hokejisti viesos ar 3:2 pagarinājumā apspēlēja Vinipegas “Jets”. Ar šo uzvaru “Golden Knights” jau regulārās sezonas vidū spēja labot paplašināšanās komandu pirmo sezonu rekordu. Iepriekšējais rekords piederēja gan Anaheimas “Mighty Ducks”, gan Floridas “Panthers”, kas 1993./94. gada sezonā bija guvušas pa 33 panākumiem.

Pieminēšanas vērta ir arī Kolorado “Avalanche” uzvara pār Edmontonas “Oilers” – 4:3. Naftenieki mača gaitā spēja atspēlēties no 0:3 deficīta, tomēr pagarinājumā Džeitī Komfers izrāva uzvaru priekš “Avalanche”.

Pateicoties pēdējā trešdaļā gūtajiem diviem bezatbildes vārtiem otro uzvaru pēc kārtas svinēja Ņūdžersijas “Devils”, kas ar 4:3 apspēlēja Filadelfijas “Flyers”.

Visbeidzot cīņā starp Kalgari “Flames” un Tampabejas “Lightning” vēl 35. minūtē tablo vēstīja rezultātu 4:2 par labu Kanādas komandai. Tomēr atlikušajā laikā piecus vārtus pēc kārtas guva līgas līdere “Lightning”, svinot uzvaru ar 7:4. Četri punkti (2+2) Aleksa Kilorna rēķinā.

NHL 2. februāra nakts spēļu rezultāti:

Bostonas “Bruins” – Sentluisas “Blues” 3:1 (1:0, 0:0, 2:1);

Bufalo “Sabres” – Floridas “Panthers” 2:4 (1:3, 1:0, 0:1);

Karolīnas “Hurricanes” – Monreālas “Canadiens” 2:0 (0:0, 1:0, 1:0);

Ņūdžersijas “Devils” – Filadelfijas “Flyers” 4:3 (2:2, 0:1, 2:0);

Ņujorkas “Rangers” – Toronto “Maple Leafs” 0:4 (0:2, 0:2, 0:0);

Otavas “Senators” – Anaheimas “Ducks” 2:1 (0:0, 0:0, 0:0, 1:1, 1:0) – pagarinājumā;

Vinipegas “Jets” – Vegasas “Golden Knights” 2:3 (1:0, 0:2, 1:0, 0:1) – pagarinājumā;

Nešvilas “Predators” – Losandželosas “Kings” 5:0 (3:0, 1:0, 1:0);

Arizonas “Coyotes” – Dalasas “Stars” 1:4 (1:0, 0:3, 0:1);

Kalgari “Flames” – Tampabejas “Lightning” 4:7 (1:1, 3:2, 0:4);

Edmontonas “Oilers” – Kolorado “Avalanche” 3:4 (0:0, 1:3, 2:0, 0:1) – pagarinājumā;

Vankūveras “Canucks” – Čikāgas “Blackhawks” 4:2 (0:1, 2:0, 2:1).