Girgensons izceļas ar aktīvu sniegumu pret Toronto, ”Sabres” izcīna punktu (VIDEO)

01/12/2019 05:16

Trešo zaudējumu pēdējās četrās spēlēs Nacionālajā hokeja līgā (NHL) šonakt piedzīvoja Latvijas izlases uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo ”Sabres”, kas izbraukumā ielaida tikai vienus vārtus pamatlaikā pret Toronto ”Maple Leafs”, taču papildlaikā atzina mājinieku pārākumu ar 1:2 un nespēja otro reizi divu dienu laikā pieveikt Toronto komandu.

Zemgus Girgensons spēlēja ”Sabres” ceturtajā virknējumā kopā ar zviedru uzbrucēju Rasmusu Asplundu un kanādiešu aizsargu Kolinu Milleru. Latvietis šonakt uz ledus pavadīja vien deviņas minūtes un 27 sekundes (1:24 minūtes mazākumā, kas bija dalīts lielākais spēles mazākumā Bufalo komandā).

Laukumā pavadītajā laikā Zemgus neizdarīja nevienu metienu pa pretinieku vārtiem, taču pielietoja trīs spēka paņēmienus un ieguva neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon aizvadītajās 27 spēlēs Girgensons ir guvis trīs vārtus un izdarījis tikpat rezultatīvas piespēles.

Toronto otrās trešdaļas pirmajā daļā ieguva tiesības pirmoreiz mačā spēlēt skaitliskajā vairākumā un atklāja mača rezultātu. Saņemot piespēli no Osjona Metjūza un izslidojot no aizvārtes, 26. minūtē Viljams Nīlanders no nūjas neērtā satvēriena raidīja ripu virs ”Sabres” vārtsarga Kārtera Hatona pleca un izvirzīja Toronto vadībā – 1:0.

Pēdējā perioda pirmajā pusē somu aizsargs Rasmuss Ristolainens, nodemonstrējot savu individuālo meistarību, līdzīgā manierē, kādā otrajā trešdaļā izcēlās Nīlanders, pārspēja dāņu vārtsargu Frederiku Andersenu un panāca izlīdzinājumu (1:1), taču pēdējais vārds šajā mačā piederēja laukuma saimniekiem.

Atlikušajās 13 pamatlaika minūtēs nevienai no komandām vairs neizdevās gūt vārtus un izraut uzvaru, līdz ar to uzvarētājas noskaidrošanai bija nepieciešams papildlaiks. Tajā ”Maple Leafs” bija nepieciešamas tikai nepilnas divas minūtes, lai nodrošinātu panākumu. Mājiniekiem uzvaru atnesa komandas kapteinis Džons Tavaress, kurš saņēma ripu no soma Kasperi Kapanena un izpildīja precīzu metienu no zonas vidus – 2:1.

Līdz ar to Toronto revanšējās ”Sabres” par nesen viesos piedzīvoto zaudējumu ar 4:6 un izcīnīja ceturto uzvaru pēdējās piecās spēlēs. Savukārt Bufalo piedzīvoja trešo zaudējumu pēdējās četrās cīņās un cieta sesto neveiksmi pēdējos astoņos mačos. Pateicoties izcīnītajam panākumam, ”Maple Leafs” apsteidza pretiniekus Austrumu konferences kopvērtējumā un pakāpās uz astoto vietu, kamēr ”Sabres” noslīdēja uz desmito pozīciju.

Nākamo maču ”Sabres” aizvadīs pēc divām dienām (3. decembrī), kad, atgriežoties savā laukumā, pirms došanās trīs spēļu izbraukuma sērijā mājās pulksten 2:00 uzņems Austrumu konferences pirmspēdējās vietas īpašnieci Ņūdžersijas ”Devils”.